• Co?Gdzie?Kiedy?

        • Kwiecień 2023

          2 kwietnia

          🩵🩵🩵2 kwietnia🩵🩵🩵

          Na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu.🩵🩵🩵

          Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włącza się w akcję jako znak solidarności z autyzmem.🦋🦋🦋Akcja upamiętniona za pomocą aparatu cyfrowego i smartfona zakupionego z programu

          #LABORATORIUMPRZYSZLOSCI#

           

          W tym tygodniu klasa IV a w ramach zajęć na godzinie wychowawczej przygotowała plakaty pt "Zawód moich marzeń". Każdy zaprezentował swoją wymarzoną pracę oraz wyjaśnił, skąd czerpał swoją inspirację. Po pracach klasy widać, że większość uczniów to sportowcy, gdyż ich wymarzone zawody to zawodowy piłkarz, siatkarka, kolarz, panczenistka. Mamy w klasie także przyszłe fryzjerki, malarkę, nauczycielkę klas I-III, lekarki weterynarii, opiekunkę zwierząt, programistkę, dentystki, oraz budowniczego:) Drodzy uczniowie! Niech Wasze marzenia się spełniają! Wszystkie prace są do obejrzenia na korytarzu na II piętrze.

          Po raz kolejny klasa VIII a otrzymała listy od swoich korespondencyjnych znajomych z SP4. Zachwycają ciekawe papeterie oraz pięknie wykaligrafowane imiona. Ach, list od kogoś otrzymać.... to jest dopiero radość!

          Odpisujemy już po raz trzeci...opisując w języku angielskim nasze rodziny, nasze ostatnie urodziny oraz wypowiadamy się na tematy kulinarne.

          Czekamy na odpowiedzi - mamy nadzieję, że dotrą do nas jeszcze przed Wielkanocą!

           

          3 kwietnia

          Integracja szkolna.

          Klasa V b zorganizowała czas wolny na przerwach dla najmłodszych.

          Brawo😙Wykorzystanie smartfona z programu

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          Dziś Samorząd Uczniowski życzył wszystkim Wesołych świąt. Uczniowie do promowania swoich działań wykorzystali aparat cyfrowy oraz smartfon z programu

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          Integracja klas III na w-f🤾🤾🤾🤾🤾🤾🤾🤾🤾🤾I

          4 kwietnia

          "Wielkanocny zajączek" dzieciom z hospicjum, trafił na ręce Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową"Promyk" w Giżycku Pani Marii Popieluch.

          Życzymy ZDROWYCH i SPOKOJNYCH ŚWIĄT!

           

          Integracja klas Ib i Ic podczas akcji „Międzyklasowy Zbijak”.

          • 🐣Malowanie pisanek w klasie Ic- jesteśmy gotowi na święta🐣🪺

          5 kwietnia

          Wielkanoc w świetlicy 🙂z wykorzystaniem maty do kodowania zakupionej w ramach programu

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          Cała społeczność szkoły składa sobie życzenia świąteczne.

          Integracja klasy 8a i 8b

          Tańczymy Poloneza

           

          Integracja klasy 5a i 5b na lekcji wychowania fizycznego.

          Gramy w Zbijaka

           

          Klasa 2B na zajęciach informatycznych wykonała pisanki oraz stroiki wielkanocne w programie Paint i Paint 3D.

          Dnia 5 kwietnia klasa 4a wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty Porozumienie Bez Przemocy.

          Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali pani Kasi, która z zaangażowaniem przeczytała nam lekturę "Przestańcie się kłócić!" Poznajcie szakala Felusia, zebrę Alberta, małpkę Zyzia i żyrafę Teresę. Wszyscy się przyjaźnią i żyją w cieniu ogromnej i pięknej akacji. Pewnego dnia, gdy Feluś chce odpocząć, przeszkadzają mu przyjaciele. No jak oni mogą hałasować, kiedy on potrzebuje chwili spokoju?

          Wywiązuje się kłótnia. Najpierw słychać podniesione głosy, potem wyzwiska, a na koniec dochodzi do bijatyki. To krótka i prosta historia, która pokazuje czym jest gniew i jak może prowadzić do konfliktu. Czy da się tego uniknąć?

          Po lekturze zostaliśmy przetestowani quizem, czy aby dobrze rozpoznajemy komunikaty Żyrafy i Szakala. Na koniec zilustrowaliśmy tę opowieść, a pani bibliotekarka poleciła nam inne, pięknie ilustrowane książki warte przeczytania.

          Obyśmy coraz częściej posługiwali się językiem Żyrafy Teresy:)

           

          7 kwietnia

          Nietypowa lekcja angielskiego

          Tuż przed świętami, uczniowie klasy VIIIa mogli spróbować swoich sił w wyzwaniu wielkanocnym. Do wykonania mieli 10 stacji dydaktycznych, a wśród nich domino warunkowe, dobieranie, video ukryte w kodzie QR, czytanie z lukami, opis ilustracji, wykreślanka i inne. Wszystkie zadania miały w sobie ukryte hasło, niestety 45min to zdecydowanie za mało czasu by rozpracować wszystkie kody. Najwytrwalszym gratuluję!

           

          13 kwietnia

          13 kwietnia DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

          uchwalony 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej – oficerom Wojska Polskiego.

           

          Akcja społeczno- edukacyjna ,,Konwalia”

          Od kwietnia w naszej szkole realizowana jest akcja społeczno- edukacyjna ,,Konwalia”” mająca na celu promowanie postaci Mikołaja Kopernika. Rozstrzygnięto konkurs na logo akcji w naszej szkole - I miejsce wśród klas I- IV zajęła Julia Koprowska zaś wśród uczniów klas V-VIII Milena Sposób Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych akcjach.

           

          Integracja klasy 2a i 2b na zajęciach wychowania fizycznego GRA W ZBIJAKA

          Z wizytą u fryzjera

          Klasa IVa wybrała się do salonu fryzjerskiego dzięki uprzejmości pani Anety Baran. Pani Aneta zaprezentowała nam akcesoria i narzędzia fryzjerskie, oraz zmieniła fryzury paru naszym uczniom. Oni z kolei mieli niepowtarzalną okazję poćwiczyć mycie włosów - nie było to takie łatwe! Dziewczynkom zostały zaplecione piękne warkocze, a Marysia przystrzygła swojego kolegę! Wszyscy wyszli z salonu zadowoleni i podekscytowani, a dla paru dziewczynek ich marzenie o pracy fryzjerskiej nabrało realnych kształtów:)

           

          Międzyszkolna wymiana korespondencyjna

          Jesteśmy już na półmetku naszego projektu.... Stworzyliśmy po raz czwarty piękne listy w języku angielskim na temat naszych zwyczajów dot. zakupów, ulubionych sklepów oraz najwspanialszych wspomnień wakacyjnych. Czekamy na odpowiedź od naszych korespondencyjnych znajomych z SP4:)

           

          "Moja Ojczyzna, Moja Polska...". 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chrztu Polski. Klasa 6a pod kierunkiem wychowawcy p. Magdaleny Grajewskiej przygotowała apel, na którym mogliśmy upamiętnić początki naszej Ojczyzny. Całość dopełniła muzyka, która wzruszyła Grono Pedagogiczne do łez.

          Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfona zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          Dziś uczniowie klasy 8a mieli przyjemność obejrzeć w LO I wystawę edukacyjną związaną z mordem katyńskim i tragedią tysięcy Polaków deportowanych na Wschód. Bardzo ciekawie opowiedziała nam o tym pani Jolanta Cieślewicz , nauczycielka historii i organizatorka wystawy. Osobistymi wspomnieniami o rodzinie podzieliła się pani Lidia Pieczonko - nauczycielka biologii. Dziękujemy za lekcję historii.

          17 kwietnia

          Dzisiaj klasa IIIb gościła w klasie VI b na godzinie wychowawczej. Koleżanki i koledzy przygotowali ciekawe pomoce do nauki wiązania sznurowadeł, bo zdarza nam się często ciągnąć za sobą sznurki, co stanowi zagrożenie dla nas, ale i innych. W malutkich grupkach rozpracowaliśmy tajemnicę sznurowania butów i wiązania kokardek. Nagrodzeni gromkimi brawami opuściliśmy salę 106 i wyraziliśmy dalszą chęć współpracy. Dziękujemy:)😀😀😀

          Klasa 2a na Lekcji Bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej w Giżycku. Maria Skłodowska - „ Świat zbudowany jest z klocków !” #LABORATORIAPRZYSZLOSCI zdjęcia powstały przy pomocy smartfona zakupionego z programu.

          Grupa uczniów ze świetlicy na zajęciach bibliotecznych - Każdy mały i duży człowiek ma prawo do życia bez przemocy

          Zdjęcie wykonano przy wykorzystaniu sprzętu - smartfonu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości. #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          18 kwietnia

          Lekcja języka niemieckiego w klasach II to też zabawa, na której powstały piękne Fische i Oktopusse. 🙂

          Obchody Dnia Ziemi w kl. 2a rozpoczęte. Nasze pociechy dzielnie pracują, aby stać się małymi EKOLOGAMI. Zaczęliśmy dziś od tworzenia Lapbookow ale czeka nas jeszcze wiele ciekawych przygód. Wybieramy się na sprzątanie naszej Ziemi oraz na wycieczkę do Fundacji Wielkich Jezior Mazurskich na lekcje warsztatową ale to pokażemy w kolejnej relacji. ♻️♻️♻️✅🌱🌿

          19 kwietnia

          VII A Integracja klasy

          Ciągle szukamy sposobów na integrację zespołu klasowego, mimo że jesteśmy już w siódmej klasie. Dziś pomagali nam w tym harcerze z Hufca ZHP Giżycko. Szukając klucza do złamania szyfru harcerskiego, mieliśmy okazję jeszcze lepiej się poznać, rozwinąć umiejętności współdziałania w grupie oraz zbudować więzi pomiędzy nami.

           

          Dziś VI B gościła w klasie IIIA. Pełni zapału uczniowie przystąpili do wiązania sznurowadeł. Niektórzy nauczyli się błyskawicznie, inni potrzebowali więcej czasu, ale spotkanie zakończyło się całkowitym sukcesem. Dziękujemy za spotkanie😀

          Cd. Dnia Ziemi w kl.2a tym razem prezentujemy nasze prace wykonane z tej okazji. Wykorzystano smartfon z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI do wykonania zdjęć.

          Integracja kl. 2a i 2b podczas sprzątania Świata i obchodów Dnia Ziemi. 🌱🌿♻️✅Park solidnie wysprzątany praca wykonana na 100% 🥇🏆Brawo dzieciaki. 😊😘. Zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym zakupionym z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          20 kwietnia

          Konkurs Memory Master

          Uczniowie klas: 5b, 6b, 8a i 8b zmagali się w bibliotece szkolnej z zadaniami szkolnego etapu ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Memory Master

          Zdjęcie wykonano przy wykorzystaniu sprzętu - smartfonu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości. #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          ŚWIETLICOWA POCZTA

          W naszej świetlicy ruszyła poczta 🙂

          Każdy świetliczanin może wysłać list do swojej koleżanki i kolegi 🙂

           

          Wizyta przedszkolaków z przedszkola Koralik w bibliotece szkolnej

          Zdjęcie wykonano przy wykorzystaniu sprzętu - smartfonu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości. #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          Dziś klasa Ic gościła w swoich progach dzieci z przedszkola Krasnal w Giżycku🧒🧒🧒. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda lekcja i usłyszały o zasadach panujących w naszej klasie👩🏻‍🏫.

          Do zobaczenia na przerwach we wrześniu🏫

           

          21 kwietnia

          Cd. Obchodów Dnia Ziemi w kl. 2 a. Odwiedziliśmy Fundacje Wielkich Jezior Mazurskich - warsztaty były super😊🌿♻️🌱✅Dziękujemy organizatorom. #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          22 kwietnia

          Akcja konwalia

          Uczniowie klas czwartych w ramach akcji ,,Konwalia”wykonali karty informacyjne dotyczące dzałalności, życia, osiągnięć Mikołaja Kopernika. Zostały one umieszczone na drzwiach szkolnych pracowni, by każdy mógł sie z nimi zapoznać .

           

          Klasa 2B wykonała Lapbooki z okazji Dnia Ziemi.

          Pamiętamy o Naszej Planecie!!!

           

          W ramach integracji uczniowie klasy VIa odwiedzili na matematyce klasę IIIa. Uczniowie wspólnie ćwiczyli tabliczkę mnożenia wykorzystując różne gry i zabawy, a przy okazji mogli się lepiej poznać.

          KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

          W naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z projektu edukacyjnego.

          Temat zajęć: Recykling.

          Dzieci obejrzały film edukacyjny z Kubusiem, dowiedziały się jak segregować śmieci i co podlega recyklingowi. Zagraliśmy w grę Ekobingo oraz karty pracy przygotowane przez Kubusia. Dzieci otrzymały Dyplomy za udział w zajęciach.

          Meldujemy: Zadanie wykonane ! 🙂

          #kubusiowiprzyjacielenatury

          23 kwietnia

          ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA Z KODOWANIA

          Nasz robot Geinbot wyruszył w kosmiczną przygodę 🙂Podczas naszej podróży dzieci

          przypomniały sobie nazwy planet w układzie słonecznym 🙂

          Podczas zajęć zostały wykorzystane pomoce zakupione z programu Laboratoria Przyszłości w postaci maty do kodowania oraz Geinbot.

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          24 kwietnia

          Dzień zdrowia

          W ramach Światowego Dnia Zdrowia uczniowie przynieśli warzywa i owoce tworząc na korytarzu zdrowy straganiki. Tego dnia pamiętano nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale też o aktywności naszego mózgu. Uczniowie zmierzyli się z zagadkami, rebusami, wykreślankami. Oprócz tego podczas przerw można było zagrać w grę planszową oraz "wygibajtusa". Dzień ten zakończył się konkursem wiedzy o odżywianiu.

           

          Biologia z płazami i gadami.

          Różnorodność wyznaniowa w naszym mieście. Poznajemy kościół Ewangelicko-Augsburski.

          Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały zadanie z projektu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Dowiedziały się co wspólnego ma sklep z dbaniem o siebie i o klimat. 🌍🌞

          Przyszła upragniona wiosna, a więc czas na pracę w ogródku. W dniu dzisiejszym 24 kwietnia klasa 5b wraz z wychowawcą p. Szulc i p. Maśnik sadziła w naszym szkolnym ogródku piękne kwiaty, krzewy i drzewka. Będziemy mieli cudowne miejsce do wypoczynku. Dziękujemy Wam za pomoc.

          DZIEŃ ZIEMI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

          Nasza świetlicę znów odwiedził Kot Amadeusz 🙂Zapoznaliśmy się z tekstem " Kot Amadeusz martwi się o przyrodę". Przypomnieliśmy sobie ponownie zasady segregacji śmieci oraz tego jak dbać o naszą planetę. W grupach dzieci wykonały przygotowane przez kotka zadania 🙂

          Zajęcia realizowane w ramach projektu edukacyjnego " Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"

           

          Klasa 2a wystartowała w zbieraniu pochwał za dobre uczynki. Pochwałozbieracz ruszył do akcji 👍🏻tak trzymać dzieciaki 🏆

          24 kwietnia odbyły się warsztaty dla uczniów „Tolerancja i szacunek to mój wizerunek” - w zajęciach brały udział klasy: 5a oraz 5b a także maluchy z klasy 1a. Dzieci w rozmowach oraz zabawach integracyjnych uczyły się postawy wzajemnego szacunku oraz tolerancji. Pierwszaki uczyły się również co mogą zrobić w sytuacjach konfliktowych. Po południu odbyły się tez warsztaty dla rodziców „w mocy przemocy”. Zajęcia prowadzone były przez @Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

          Uczniowie klas VIB i IIIB pracowali na lekcjach wspólnie nad zagadnieniem wyjątkowości i fonetyką. Choć każdy z nas jest inny i różnimy się wiekiem to okazało się, że możemy wspólnie pracować bez przeszkód i wzajemnie motywować się do wysiłku, bo każdy z nas jest WYJĄTKOWY:) 😀

          Dnia 24.04.2023r. Odbył się konkurs „Zabawka z odpadka”. A o to uczestnicy i zwycięzcy. Gratulujemy 💐🏆👏. Zdjęcia wykonane smartfonem zakupionym z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          26 kwietnia

          Szkolny ogródek

          Uczniowie VIIA mieli dzisiaj nietypową godzinę wychowawczą. Wzięli udział w tworzeniu „szkolnego ogródka” i na chwilę zamienili się w ogrodników. Z zaangażowaniem i dokładnością podejmowali się kolejnych czynności- układania agrowłókniny,wkładania sadzonek w dołki, obsypywania ich ziemią oraz podlewania.

          Niektórym praca dostarczyła mnóstwo satysfakcji. Super “ogrodnikami” okazali się Eryk i Wiktor.Teraz z ciekawością będą przyglądali się,jak rosną posadzone przez nich rośliny.

          Podziękowania dla p. konserwatora za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą…

           

          Dziś uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w Matematycznym Maratonie. W parach rozwiązywali zestawy zadań egzaminacyjnych. W przerwie posilali się pizzą. Było pracowicie, ale też wesoło🙂

          27 kwietnia

          Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie przeczytać piękny tekst Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy się nie zdarza....

          Ster przejęła Pani Dyrektor, ale wszyscy dzielnie Jej wtórowali. Następnie mieliśmy możliwość posłuchać recytacji w wykonaniu Ani ,,Muzeum oraz Aleksandra ,,Zdumienie. Na pewno podczas majówki sięgniemy po kolejne utwory!

          Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfona zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          Integracja uczniów podczas przerwy. Zabawy z chustą animacyjną.

           

          Marzec 2023

          1 marca

          LEPIEJE, LEPIEJE ZE SŁOWAMI DOBRZE SIĘ DZIEJE...

          😃😃😃😃😃😃😃

          Wynalezienie tej formy przypisuje się Wisławie Szymborskiej. Nazwę temu gatunkowi nadał Jej sekretarz Michał Rusinek.📙📙📝📝📙📙📝📝

          W klasie IV b na lekcji języka polskiego bawiliśmy się słowami. Przekonywaliśmy się jak wielką mają moc. Umieszczanie stosownych do zapisów obrazków sprawiało nam prawdziwą radość. Pełna życzliwości i humoru lekcja minęła decydowanie za szybko.

          1 marca klasy IVa, IVb, Va oraz Vb obejrzały w Giżyckim Domu Kultury spektakl.

          Przedstawienie "W krainie mitów" ukazywało historię dwojga 12letnich uczniów, którzy odłączyli się od swojej klasy podczas zwiedzania muzeum. Ciekawska i niesforna uczennica otworzyła niechcący Puszkę Pandory, która przeniosła ich do czasów antycznych. By powrócić do domu, Zeus Gromowładny wyznaczył im zadanie - upleść nić Ariadny z 4 żywiołów: Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia. W wykonaniu tego zadania dzieciom przyszli z pomocą antyczni bohaterowie: wróżka Pytia, Syzyf, król Midas, Ikar, Prometeusz i inni. Akcja była wciągająca, a efekty specjalne robiły wrażenie. W przyszłości chętnie wybierzemy się na kolejne spektakle Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia!

           

          8 marca

          Dzień Kobiet

          8 marca – Dzień Kobiet – okazja, żeby złożyć życzenia oraz wręczyć upominki. W VIIA dziewczynek jak na lekarstwo.

          Chłopcy przygotowali wiele niespodzianek. Był quiz sprawdzający między innymi znajomość marek samochodów, a także egzamin z pierwszej pomocy. Następnie przetestowali umiejętności kulinarne dziewcząt, które przy pomocy wybranych przez siebie chłopców miały zrobić owocowe szaszłyki. Tę konkurencję wygrała Jula. Okazało się ,że nasze dziewczyny są do tańca i do różańca, potrafią nawet wbijać gwoździe!

          Miłym akcentem było ogłoszenie wyników plebiscytu na SUPERKUMPELĘ. Została nią Ola.

          Dziękujemy rodzicom za poczęstunek.

          Dzień Kobiet w SP 2 - konkurs na

          "NAJBARDZIEJ EFEKTOWNE NAKRYCIE GŁOWY" . Kadra jak zwykle nie zawiodła 🙂

          Nasze Klasowe Dzień Kobiet . Warsztaty z robienia mydełek w kl. 2a. Zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym zakupionym z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          9 marca

          Pożegnanie z lekturą Jana Brzechwy

          Klasy czwarte zakończyły omawianie lektury ,,Akademia Pana Kleksa”. Na koniec próbowaliśmy, choć na jedną lekcję, przenieść się w krainę fantazji i rozpoznawać dziwne przedmioty, przyprawy stosowane w kuchni akademii, przędliśmy litery…. i tworzyliśmy przepis na sukces😊

           

          12 marca

          Klasy 1-3  w kinie na filmie "Szczęście Mikołajka".

          Zwycięstwo wśród uczniów klas pierwszych w zbijaka. Gratulacje kl. 1 a.

          Lekcja biblioteczna -poszukiwanie baśni z różnych stron świata 📚📚

          14 marca

          Od poniedziałku do piątku w naszej szkole ruszył Tydzień Języków Obcych. Klasy I-III radzą sobie z podstawowymi słowami w językach: angielskim i niemieckim.

          W Dniu Liczby Pi uczniowie klas V-VIII zmagali się z zagadnieniami matematycznymi w turnieju " 1 z 10". Dzięki sprzętowi z #LABORATORIAPRZYSZLOSCI transmisję konkursu obejrzeć mogła w klasach cała społeczność uczniowska. Użyto do tego projektu sprzęt nagłaśniający, oświetlenie, aparat cyfrowy, smartfon zakupiony z programu. Na poziomie klas V- VI zwycięzcą został Patryk Banach z klasy Vb, na poziomie VII-VIII - Szymon Golonko z klasy VIII b. Gratulujemy!

          Uczniowie kl VII a - Franek, Wiktor, Kuba i Ola z powodzeniem projektują i drukują na drukarce 3D bryły platońskie oraz układanki. W związku z Dniem Liczby Pi wydrukowali zawieszki dla uczestników konkursu. Za pomocą drukarki 3D zakupionej z programu

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI Brawo!

           

          14 marca uczniowie klasy VIIIb wraz z wychowawczynią wybrali się do Państwowej Straży Pożarnej. Podczas wizyty zapoznali sie z zadaniami i wyposażeniem strażaka. Ósmoklasiści uświadomili sobie jak wiele odpowiedzialności spoczywa na barkach tych, którzy ratują życie.

          W ramach Szkolnego Tygodnia Języków Obcych klasa II b nauczyła się popularnej piosenki "Panie Janie" w wersji angielskiej i francuskiej. Widać, że zadatki na poliglotów są...

          Międzynarodowy Pokaz Mody oraz nasze prace

          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wysiłek przebrania się na Pokaz Mody:) Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali piękne flagi, angielskie powiedzenia i przysłowia oraz plakaty na temat różnych języków i krajów:)

           

          15 marca

          Międzynarodowy Pokaz Mody oraz nasze prace

          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wysiłek przebrania się na Pokaz Mody:) Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali piękne flagi, angielskie powiedzenia i przysłowia oraz plakaty na temat różnych języków i krajów:)

           

          16 marca

          Dziś 65 uczniów naszej szkoły zmierzyło się z ciekawymi zadaniami Międzynarodowego Matematycznego Konkursu Kangur

          17 marca

          Wyjście klasy 2a i 1b do Jednostki Wojskowej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu cyfrowego oraz smartfona zakupionego z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          Wyjście klasy 3a do Jednostki Wojskowej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu cyfrowego oraz smartfona zakupionego z programu #LANORATORIAPRZYSZLOSCI

          W ramach Szkolnego Tygodnia Języków Obcych uczniowie klasy VI B przygotowali wielojęzyczny słownik obrazkowy. Przy tłumaczeniu słów na język ukraiński pomocą służyła im koleżanka z klasy - Svietlana.

          Quez z wiedzy o Akadamii Pana Kleksa

          W czytelni uczniowie klas czwartych zmagali się z testem wyboru na konkursie czytelniczym.

           

          Dzień Świętego Patryka.

          Kiermasz słodkości św. Patryka

          Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za upieczone słodkości! Były przepyszne zielone ciasta, owocowe jeżyki, babeczki, galaretki, makaroniki, żelki i inne niespotykane desery jak np. pyszny zielony mech! Przez 4 przerwy było bardzo tłoczno i tłumnie! Serdecznie dziękuję moim pomocnikom, a w szczególności panu Mateuszowi Sztuk, który okazał się osobą na właściwym miejscu o właściwym czasie!

          Zebraliśmy aż 868,17zł, które przekazujemy na fundusz szkoły.

           

          20 marca

          Klasa 2a bardzo rozwijająco spedza czas w czasie przerwy nie tylko trenując umysł ale również odpoczywając w pozytywny sposób. Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu cyfrowego zakupionego z programu. #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          21 marca

          🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦🧦21 marca tradycyjne świętujemy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale nie tylko.😃

          Pierwszy dzień wiosny to także Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki🧦🧦🧦🧦🧦

          Z tej okazji nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji❤️😀

          "WYJĄTKOWA SKSRPETKA-OREW JUSZCZYN".🧦🧦🧦🧦

          W tym roku stworzyliśmy dłuuuuugi sznur z wyjątkowych skarpetek o długości 26 i pół metra❤️

           

          Konkurs plastyczny

          Uczniowie klas 4a, 4b i 6a podzielili się swoimi refleksjami w związku z tematem konkursu plastycznego "W jakim świecie żyjesz - realnym czy wirtualnym". Sądząc po pracach, większość spędza swój czas wolny bez komputera i bez telefonu komórkowego czy telewizora. Gratulujemy ciekawych i pięknych obrazów.

           

          Klasa 4b odwiedziła dziś Bibliotekę Pedagogiczną. Spotkanie dotyczyło budowania pozytywnych emocji.

          ,, Planszowe '' spędzanie przerw - klasa 1b

          Uczniowie klasy IIIa witają wiosnę sadząc kwiatki i robiąc Marzannę.Nie zapomnieli też o kolorowych skarpetkach,które są symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa.

          22 marca

          PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 🌷🌷🌷🌷

          W tym dniu w naszej szkole było bardzo kolorowo. Dla tych którzy mieli w swoim ubiorze kwiaty, czekała miła niespodzianka tzw. niepytajka. 😀zdjęcia wykonani smartfonem zakupionym z programu

          #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          23 marca

          Światowy Dzień Wody kl. 2a zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym zakupionym z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          Dzień Wody.

          Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak cennym zasobem jest woda. Obchody Światowego Dnia Wody, które przypadają 22 marca, są okazją do zrobienia bilansu zasobów wody pitnej, jakimi dysponujemy na Ziemi. Z wyliczeń naukowców wynika, że przez powiększającą się z roku na rok liczbę ludności na świecie już w 2050 r. mogą skończyć się zasoby wody. Nasi uczniowie również wzięli udział w obchodach tego święta. Uczennice klasy 8a Oliwia i Zuzanna w krótkiej audycji radiowęzłowej przypomniały wszystkim jak ważne jest oszczędzanie wody w naszych domach. Każda klas wykonała plakat zachęcający do ograniczenia zużycia wody. Ponadto uczniowie wymyślali pomysłowe przebrania za kroplę wody. Najciekawsze przebranie wymyśliła klasa IIb, zajmując pierwsze miejsce; na drugim miejscu uplasowała się klasa IIa; natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęła klasa Va i Vb. Jeżeli mowa o wodzie, to uczniowie klasy VIb mieli okazję poznać budowę i przystosowania ryb do życia w wodzie podczas lekcji biologii.

          Uczniowie klas czwartych wykonali plakaty: Stop uzależnieniom. Poznali metody odmawiania w sytuacji, gdy ktoś proponuję używki. Dowiedzieli się czym jest asertywność.

           

          24 marca

          Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena czytaliśmy w bibliotece szkolnej Władcę Pierścieni i Hobbita.

          Wiosenne kodowanie w świetlicy 🌞💐🌷z wykorzystaniem maty do kodowania oraz aparatu cyfrowego zakupionego z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          29 marca

          Dziś drużyna dziewcząt z klas piątych awansowała do eliminacji wojewódzkich turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” wygrywając 3:0 z reprezentacją z Kruklanek. Brawo ⚽️🎉👏

          ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA Z KODOWANIA

          Podczas wizyty w teatrze nasz Geinbot poznał instrumenty muzyczne: keyboard, flet i gitarę. Nauczyliśmy naszego robota grać gamę C-dur oraz udało nam się zakodować utwór "Panie Janie" 🙂wykorzystaliśmy nie tylko robota ale również mary do kodowania i karty oraz smartfon zakupiony z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

          30 marca

          Wycieczka 5b do Straży Pożarnej

          29 marca klasa 5b odwiedziła siedzibę straży pożarnej w Giżycku. Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem placówki. Największym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie. Bardzo dziękujemy P. Krzysztofowi Ostrowskiemu za oprowadzenie i przekazanie bardzo ciekawych informacji o pracy strażaka.

           

          Luty 2023

          8 lutego

          Dzień Bezpiecznego Internetu

          Na dzisiejszej godzinie wychowawczej klasa IV a dyskutowała na temat plusów i minusów technologii. Uczniowie ciekawie przedstawili zalety i wady używania smartfona oraz internetu. Widać, że uczniowie z łatwością znajdują pozytywne strony nowoczesnych technologii, ale są także świadomi zagrożeń i pułapek, jakie na nich czyhają.

          Na koniec obejrzeliśmy króciutki filmik, a ja ze swojej strony polecam mocno książkę "JUŻ, JUŻ", która doskonale ilustruje jak niepostrzeżenie zwykła gra może stać się nałogiem na przykładzie pewnej bardzo grzecznej dziewczynki i wzorowej uczennicy o imieniu Lula. Zachęcam do odwiedzin biblioteki!

           

          13 lutego

          🍕Dzień Pizzy w klasie Ic🍕

          Dzięki uprzejmości pizzerii PERFETTA spróbowaliśmy dziś prawdziwie włoskiej pizzy. Było pysznie! 🍕

           

          Nasza szkoła rozpoczyna realizację projektu "Mistrzyni Szymborska"

          Klasa III b wykonała WALENTYNKI DLA SENIORÓW

          "Historia ukryta w nazwach giżyckich ulic"

          Uczenie przez działanie służy zacieśnianiu więzi z małą Ojczyzną – odkrywaniu jej na nowo. Uczestnicy szkolnego konkursu "Historia ukryta w nazwach giżyckich ulic" świetnie poradzili sobie z wyszukaniem nazw ulic, które nawiązują do postaci lub wydarzeń historycznych, poznawanych od klasy IV na lekcjach historii.

          Wyniki konkursu:

          I m Jan Kozakiewicz

          II miejsce Franciszek Kowal

          III miejsce Aleksandra Harasimowicz, Natan Wysocki

           

          14 lutego

          14 lutego 2023 - 100. rocznica urodzin VERY FERRA-MIKURY

          14 lutego 1923 roku urodziła się VERA FERRA-MIKURA, pisarka i poetka austriacka, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, które cechuje poczucie humoru, optymizm i barwna wyobraźnia, m.in.: Zwierzyniec państwa Sztenglów, Mój przyjaciel Tulli, Peppi i jego podwójny świat.(zm. 9 III 1997)

           

          Walentynki

           

          Nasza poczta walentynkowa❤️❤️❤️❤️

          dotarła do wszystkich 💖a sprzęt w postaci aparatu cyfrowego i smartfona zakupiony z programu spisał się na medal !!! Zapisując kolejne zdjęcia w kartach naszej historii

          Kiermasz walentynkowy w naszej szkole.

           

           

          15 lutego

          Prelekcja historyczno-przyrodnicza-Ameryka Środków.

          Świetlicowe zajęcia z kodowania:

          Obchody Dnia Pizzy i Bezpiecznego internetu🙂Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem maty do kodowania oraz aparatu cyfrowego zakupionego z programu

           

          Spotkanie uczniów klas III z podróżnikami, panem Pawłem Szustakiewiczem i jego synem. Dzieci poznały historię Majów,ale i wysłuchały ciekawych historii z podróży naszych gości oraz dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują tamte tereny.Wszystko mogły też zobaczyć na filmie nagranym przez młodych podróżników Polę i Michała.

          16 lutego

          Tłusty Czwartek w klasach.

          17 lutego

          17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota!!! Wszyscy miłośnicy i posiadacze mruczków są w stanie godzinami opowiadać o swoich pupilach. Posiadanie tych zwierząt to wiele zalet, m. in:

          - mruczenie kota ma uzdrawiającą moc, - pomagają przy schorzeniach neurologicznych, - pomagają obniżyć poziom stresu i lęku, - śpiący z kotem mają lepszy sen, a przede wszystkim posiadacze kotów uważani są za osoby bardziej inteligentne niż tzw. „psiarze”. Pamiętajmy o tych pięknych i inteligentnych zwierzętach nie tylko w dniu ich święta. Pomagajmy tym, którzy nie mają kochających właścicieli. Zapominalskim przypominamy – możecie jeszcze wspomóc koty w potrzebie.

           

          Lekcja języka polskiego.

          Podsumowanie pracy z lekturą "W pustyni i w puszczy" w klasie VA. Uczniowie wykonali gry planszowe oraz lapbooki. Podczas pracy w grupach została utrwalona treść powieści. Nie zabrakło wspaniałych pamiątek z podróży do Egiptu naszego ucznia Ignacego Pstrak.

           

          Dzień Kota

          Zajęcia świetlicowe realizowane w ramach projektu " Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" 🙂

           

          19 lutego

          Poranek w bibliotece

          5 lutego klasa IV a wybrała się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z pisarką Panią Moniką Sawicką - Kacprzak - autorką popularnych książek dla dzieci i dorosłych.

          Podczas warsztatu "Wynalazcy i wynalazki" uczniowie poznali najważniejsze odkrycia, które wpłynęły na życie ludzkości. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak ogromny wpływ na człowieka miało odkrycie ognia oraz wynalezienie koła. Następnie zapoznali się z historią wynalezienia druku Jana Gutenberga, maszyny parowej Jamesa Watta, odkrycia energii elektrycznej przez Faradaya i wielu innych.

          Wysłuchaliśmy ciekawostek o pierwszym telefonie, który ważył 40 kg. Dzieci dowiedziały się także, kto wynalazł żarówkę i czy jest to na pewno Thomas Edison?. Dzięki komu rozmawiamy przez telefon i czy wynalazł go Aleksander Bell? I jak to było z wynalazcą o imieniu Nikola Tesla?

          Po wykładzie nadszedł czas na zgadywanki, kolorowanki oraz krzyżówki i rebusy. Uczniowie zakupili książki pani Moniki:)

           

          Klasa 2B podczas omawiania lektury „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” wykonała Lapbooka z najważniejszymi informacjami o książce.

          20 lutego

          Spotkanie z senatorem RP p. Wacławem Strażewiczem na lekcjach wos-u.

           

          21 lutego

          1z10 w klasach ósmych.

          ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA Z KODOWANIA

          Nauka szyfrowania 🙂zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym zakupionym z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI

           

          22 lutego

          Żywa lekcja biologii

          Uczniowie z klas 5-8 wzięli udział w wyjątkowym pokazie bezkręgowców i wybranych kręgowców. Gościliśmy bowiem p. Piotra Śliwińskiego, który na co dzień zajmuje się profesjonalną hodowlą pajęczaków i innych bezkręgowców. Pan Piotr zapoznał uczniów z informacjami na temat budowy, trybu życia zwierząt, które przywiózł ze sobą. Największe emocje wśród uczniów wzbudziły ptaszniki i węże. Oprócz tego zobaczyliśmy ślimaki, wije, karaluchy, rzekotki. Każdy uczeń mógł dotknąć wybranych zwierząt, oczywiście z zachowaniem zasad ostrożności. Spotkanie dostarczyło na pewno niezapomnianych wrażeń. Tylko spójrzcie!

           

          23 lutego

          Lekcja historii w klasie IIIa zorganizowana przez Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Temat:81 rocznica utworzenia Armii Krajowej. Zdjęcia zostały wykonane telefonem zakupionym w ramach projektu #Laboratoriumprzyszłości

           

          Lekcja z panią psycholog w klasie IIIa, w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Walki z Depresją.

          Świetliczaki przesyłają mnóstwo pozytywnej energii 🌞💛🧡🤍❤️kodowanie na dywanie z użyciem mat do kodowania oraz smartfona zakupionych z programu #LABORATORIAPRZYSZLOSCI#

          W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" dzieci uczęszczające na świetlicę wykonały zadanie "Dawno, dawno temu, za górami, za lasami....", podczas którego napisały w grupie krótką opowieść i wykonały do niej ilustrację.

          24 lutego

          Podczas świetlicowych zajęć ruchowych uczniowie wysłuchali wiersza "O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać". Przypomnieliśmy sobie zasadę Fair Play. Na koniec dzieci zagrały w grę Dwa ognie.

          Zajęcia zorganizowane w ramach udziału w Projekcie edukacyjnym "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"

           

          W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dni Walki z Depresją. W związku z tym panie pedagog i psycholog przeprowadziły z uczniami spotkania na ten temat. W klasach VII - VIII gościliśmy p. Ewę Ksepkę, która rozmawiała z uczniami na temat sposobów walki ze stresem i radzeniem sobie z obniżonym nastrojem. Bardzo dziękujemy.

          W lutym klasa VIII a rozpoczęła innowacyjny projekt pt "Mój przyjaciel korespondencyjny". Uczniowie będą pisali tradycyjne listy w języku angielskim do uczniów innej giżyckiej szkoły. Za nami pierwsze wysłane listy:) Projekt potrwa do maja.

           

           

           

           

          Styczeń 2023

          4 stycznia

          Kiermasz Taniej Książki

          Dziś uczniowie kl 6a bardzo aktywnie pracowali na matematyce zaliczając kolejne stacje zadaniowe👍

          ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA Z KODOWANIA

          Kodujemy w aplikacji Lighbot.

          5 stycznia

          5.01.2023r w naszej szkole odbyły się rozgrywki w" Zbijaka" między 2 klasami

          Klasa 2 b zajęła I miejsce

          Klasa 2 a zajęła II miejsce

          Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

          KONKURS "Tu jest moja mała ojczyzna". Nagrody ufundował Wydz. Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku. Gratulujemy uczestnikom wiedzy o naszym mieście!

          10 stycznia

          KĄCIK CZYTELNICZY

          Również dzięki dofinansowaniu z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono sofy i utworzono kącik czytelniczy w naszej bibliotece.

          Warsztaty kulinarne z Olą Juszkiewicz wywołały dziś w klasie IVb wiele emocji. Wszyscy uczniowie z ogromną chęcią przystąpili do krojenia warzyw, przygotowania sosu i ciasta, a na koniec zjedli ze smakiem zrobioną samodzielnie tortillę z warzywami i kurczakiem.

          Zbijak klas trzecich.

          🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇

          Klasa 3a zajęła I miejsce

          🥈🥈🥈🥈🥈🥈🥈🥈🥈

          Klasa 3b zajęła II miejsce

          13 stycznia

          Dzień koszuli i krawata.

          14 stycznia

          14 STYCZNIA 2023 - 125 ROCZNICA ŚMIERCI LEWISA CARROLLA

          14 stycznia 1898 roku zmarł LEWIS CARROLL, właśc. Charles Lutwidge Dodgson, prozaik, matematyk i poeta angielski, autor jednego z najbardziej znanych utworów światowej literatury dziecięcej Alicja w Krainie Czarów. (ur. 27 I 1832)

          Wycieczki zawodoznawcze to dobra okazja do spojrzenia na możliwości wyboru dróg dalszego kształcenia. Uczniowie VII A wyruszyli do Klubu 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Giżycku,by poznać tajniki zawodu żołnierza. Dowiedzieli się,że wojsko jest dla wielu doskonałą szkołą życia, w czasie której można poznać samego siebie, swoje możliwośi predyspozycje. Żołnierz – może to przyszły zawód któregoś z nich? Wiedzą, że to o wiele więcej niż tylko praca. To służba.

          15 stycznia

          W niedzielę 15 stycznia, w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza w Giżycku, dzieci z klas czwartych naszej szkoły, wystawiły pod kierunkiem p. Ewy Jaworskiej jasełka. Przedstawienie spodobało się zgromadzonej publiczności. Aktorzy zostali nagrodzeni długimi brawami.

          17 stycznia

          Przygotowania do choinki szkolnej ruszyły dzisiaj wielką parą🎄😊. Bardzo dziękujemy za pomoc Wszystkim rodzicom i zaangażowanie w przygotowania naszej sali na jutrzejszy bal😊. Bardzo dziękujemy 😊Wychowawcy klas 1-3 oraz dyrekcja szkoły. #LABORATORIUMPRZYSLOSCI#

          18 stycznia

          Zabawa choinkowa klas 1-3.

          19 stycznia

          Upominki na Dzień Babci i Dziadka kl. 2a

          Na zajęciach artystycznych poznajemy maszynę do szycia. Potrafimy już nawlekać mgłę i szyć prostym;) ściegiem #laboratoriumprzyszłości

          22 stycznia

          Wspieramy akcje wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
          Warsztaty z rękodzieła w klasie Ic. Temat: Dzień Babci i Dziadka.

          Nikola z 2a tym razem zaprezentowała się w Kętrzynie. Naszą szkołę reprezentowała podczas XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek. Za interpretację pastorałki „ Od serca do ucha” została wyróżniona. Brawo Nikola!!!

          23 stycznia

          Ferie Zimowe.

           

          Grudzień 2022

          1 grudnia

          Wycieczka klasy 1 B do Okrągłego

          Szkolimy się:) dziś nauczyciele naszej szkoły podjęli wyzwanie w szkoleniu z drukarki 3D. Jak widać rozwijamy się#LABORATORIUMPRZYSZŁOŚCI

          Uczniowie klasy 2a zawitali dziś w pracowni garncarsko- gliniarskiej „Ogniem Malowane” gdzie solidnie i wytrwale pracowali nad prezentami dla swoich bliskich.

          2 grudnia

          ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

          Zajęcia realizowane w ramach projektu Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji.

          " Dlaczego warto się dzielić"?

          3 grudnia

          ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

          Kolejna grupa świetliczaków zrealizowała zajęcia z projektu z Kotem Amadeuszem

          Tym razem dzieci wysłuchały tekstu " O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu".

          5 grudnia

          5 grudnia 115. rocznica urodzin ALINY CENTKIEWICZ

          6 grudnia

          6 grudnia w klasie 2a. Tworzymy Mikołajkowy Lapbook.

          Wizyta w kinie klasy1b-,, Belka i Sebastian '', popłynęły łzy wzruszenia...

          Dziś do klasy VI b zawitał Mikołaj i o dziwo, nie miał ani jednej rózeczki, tylko pięknie przygotowane prezenty, które wywoływały uśmiech i radość. Ponadto Julka, Rozalka i Barbara zadbały, by czas upływał nam wszystkim w miłej i przyjemnej atmosferze przy wykwintnych babeczkach i pysznym pierniku. Dziękujemy

          Mikołajki w klasie 2B - pod choinką czekały na Nas słodkie pyszności 😊

          Mikołajkowe dekorowanie pierników w klasie Ic.

          MIKOŁAJKI w SP 2

          Uczniowie Samorządu Uczniowskiego osłodzili Społeczności Szkolnej ten szczególny dzień.

          Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie

          Mikołajki w klasie pierwszej. Dzieci poznały historię o świętym Mikołaju, który mógł żyć w luksusie, ale wolał pomagać biednym i potrzebującym. Podania i legendy opiewają sławą i chwałą Mikołaja, opisując jego dobre uczynki. Każdy z nas może naśladować w dobroci świętego Mikołaja.

          9 grudnia

          9.12.22 w naszej szkole gościliśmy Panią Karolinę Kołbyk, która w klasach ósmych zrealizowała program profilaktyczny na temat uzależnień o nazwie DEBATA. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie oraz Pani Ewie Ostrowskiej z Giżyckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, dzięki której młodzież mogła w nim uczestniczyć.

          11 grudnia

          Klasa 2B z rodzicami wykonała piękne ozdoby świąteczne, które przekazaliśmy na kiermasz bożonarodzeniowy.

          Klasa 1 a przygotowana na kiermasz świąteczny. Renifery wykonane.

          12 grudnia

          Sukcesy uczniów kl.4 a. Są laureaci w ogólnopolskim konkursie z przyrody : Wojtek G. , Marysia Sz. Gratulujemy.

          14 grudnia

          Kiermasz świąteczny.

          Nasi uczniowie finalistami Rejonowego Konkursu Wiedzy o Zawodach Rzemieślniczych! GRATULUJEMY

          15 grudnia

          W ramach akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW zebraliśmy w sumie 3546 talenciaków. Serdecznie wszystkim DZIĘKUJEMY! Otrzymaliśmy już prawie wszystkie nagrody: zestaw linijek tablicowych, zestaw gier planszowych, dużą chustę animacyjną oraz magnetyczny układ krwionośny i pokarmowy.

          Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie zaliczony. Klasa 2a świetnie się bawiła i robiła bombki

          16 grudnia

          W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury CH. Dickensa - Czy znasz "Opowieść wigilijną"? Udział w konkursie wzięli uczniowie kl.VII a.

          Klasę 3a odwiedziła pani Anna Miękina, która przeprowadziła warsztaty z robienia czekolady. Uczniowie wykonali smaczne upominki dla najbliższych.

          20 grudnia

          Świąteczne spotkanie w Domu Pomocy Społecznej

          21 grudnia

          Klasa III b wykonała choinki długopisem 3 D

          ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA Z KODOWANIA

          Świąteczne obrazki w rymowankach

          #LABORATORIUMPRZYSZLOSCI

          22 grudnia

          Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku. Podczas Wigilii klasowej uczniowie VIIA poczuli odrobinę świątecznego nastroju. Wspólnie z Pawłem zaśpiewali kolędę, a później dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia. Skosztowali smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na koniec Mikołajka Klara rozdała prezenty. Kolejne znajdą w rodzinnych domach pod choinką... Wesołych Świąt !

          Wigilia w 8a...chyba nikt się nie spodziewał, że jednak Mikołaj do nas zawita...wszak nie zawsze byliśmy grzeczni

          Spotkanie wigilijne w klasie III b.

          Wspólne kolędowanie – apel. Dwójkowe kolędowanie

          Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku... Tymi słowami uczniowie klasy 6a rozpoczęli tegoroczny Koncert kolęd. Podczas uroczystego spotkania mogliśmy podziwiać uzdolnionych artystów naszej szkoły, zarówno tych młodszych, z klas I-III oraz starszych, z kl. IV-VIII. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę "Przybieżeli do Betlejem", życząc sobie... Wesołych Świąt!

          Spotkanie wigilijne w klasie 6 a

          Sianko, opłatek, życzenia i wspólne kolędowanie przy zapachu choinki... To był DOBRY DZIEŃ w naszej klasie! Serdeczne podziękowania dla Rodziców uczniów! Wesołych Świąt wszystkim i każdemu z osobna! Klasa 6a z Wychowawcą Panią Magdaleną Grajewską

          Kartki bożonarodzeniowe zrobione przez uczniów kl.1 a na akcję charytatywną.

          Nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach

           

          Listopad  2022

          2 listopada

          Podczas zajęć z kodowania świetliczaki tworzyły własne zakodowane obrazki, a następnie odkodowywaliśmy je na wirtualnej macie na stronie internetowej Edu-sense Uczmy dzieci programować.

          AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          "ZNICZ"

          W ciszy i w spokoju chętni uczniowie posprzątali i zapalili znicze na zapomnianych grobach.

          Komiks to jest to!

          Nie po raz pierwszy uczniowie klasy VI b tworzyli komiksy. Zasady są im już dobrze znane, gdyż poznali je omawiając lekturę Janusza Christy. Tym razem zadanie polegało na zaprojektowaniu komiksu do wybranej bajki Ignacego Krasickiego. Powstały piękne prace plastyczne, musimy jeszcze popracować nad rozpisywaniem tekstu, bo to przecież ćwiczenie czyni mistrza!

          3 listopada

          " Lektura w pudełku" to innowacyjna metoda pracy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2B, którzy w ramach podsumowania przeczytanej lektury „Dziewczynka z parku” wykonali pudełka zawierające przedmioty kojarzące się im z przeczytanym tekstem. Prace zostały wykonane własnoręcznie z papieru, plasteliny, materiału itp.”

          Uczniowie klasy Ic odwiedzili bibliotekę szkolną. Zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki. Rozmawiali na temat czytania, dowiedzieli się jak ważna jest rola książki w życiu człowieka. Otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w ramach kolejnej edycji kampanii "Mała książka - wielki człowiek"

          5 listopada

          MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK,

          data wybrana na cześć urodzin Walta Disney’a, jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych dla dzieci. Obchodzony przede wszystkim w przedszkolach i niższych klasach szkoły podstawowej.

          5 a na godzinie wychowawczej miała gościa - pani Joanna opowiadała nam o swoim zawodzie. Pracuje jako tłumacz przysięgły, tłumacz sądowy, symultaniczny oraz wykładowca języka niemieckiego. Dowiedzieliśmy się, jaką trzeba przebyć "drogę", by móc zostać tłumaczem i poznaliśmy blaski i cienie pracy w tym zawodzie. Być może pani Joanna kogoś zainspirowała? Przyszłość pokaże.

          8 listopada

          Akcja Śniadanie Daje Moc

          Klasa 2a solidnie przygotowała się do Śniadania Daje Moc. Zaczęła od przygotowania teoretycznego w postaci piramid zdrowego odżywiania.Brawo dzieciaki 👏😊

          9 listopada

          APEL Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

          10 listopada

          Szkoła do hymnu

          ŚWIETLICA

          Sposoby na nudę z Kotem Amadeuszem 🙂

          Burza mózgów i nasz plakat pełen pomysłów 🙂

          17 listopada

          Wycieczka klas VIIIa i VIB

          Uczniowie klas VIII a I VI b uczestniczyli w czwartek w wycieczce do Olsztyna. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata pt. ,,Dulscy- tragifarsa kołtuńska”. Sztuka ukazuje kryzys moralności mieszczańskiej a szczególnie demaskuje fałsz i obłudę właścicielki czynszowej kamienicy... Zachowania bohaterów wywoływały szczery śmiech, ale też skłaniały do refleksji.

          18 listopada

          Klasa IIIb rozpoczęła wykonanie kartek światecznych do hospicjum. Kartki nie są tradycyjne i na to potrzeba duzo czasu, cierpliwości i materiału

          W bibliotece szkolnej zorganizowany został kiermasz taniej książki. Jest duży wybór książeczek dla dzieci i młodzieży. Książki te mogą być świetnym prezentem na Mikołajki lub Święta. Serdecznie zapraszam!

          Dnia, 18.11.2022r. w naszej szkole odbyła się Żywa Lekcja Historii dla naszych uczniów z klas 1-3 "Rycerz i jego czasy" oraz 4-8 "Epoka miecza i krzyża". Poniżej, krótka relacja fotograficzna z danego przedsięwzięcia z wykorzystaniem sprzętu z LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI w postaci aparatu fotograficznego.

          21 listopada

          DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. I POZDROWIEŃ 😀

          21 listopada obchodzimy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 😀w naszej szkole. Jest to jedno z tych nietypowych swiąt, które wywołują w nas pozytywne emocje.

          Samorząd Uczniowski roznosił pocztę z pozdrowieniami oraz częstował słodką niespodzianką. To był udany dzień 😃

          22 listopada

          Klasa 2B miała dzisiaj przyjemność obejrzeć spektakl „Dorotka po drugiej stronie tęczy”.

          23 listopada

          Teatr Lalek w Olsztynie zdobyty

          Warsztaty na temat zwierząt Warmii i Mazur w Muzeum Przyrody w Olsztynie były bardzo pracowite

          Uczniowie klasy IIIA rownież wzięli udział w przedstawieniu teatralnym" Dorotka po drugiej stronie tęczy"."Miłość, przyjaźń i odwaga mogą pokonać wszystko".Z takim przekazem przyjechał do Giżycka teatr Alert z Wrocławia.

          27 listopada

          Brawo Nikola!!! W sobotni poranek uczennica klasy 2 a zaprezentowała swój wokalny talent w Mrągowie. Dzięki swojej interpretacji piosenki „Taki kraj” zdobyła 2. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Mrągowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! Z pewnego źródła wiemy, że Nikola zaczyna już szlifować repertuar świąteczny.

          Zabawy i tradycje andrzejkowe w klasach.

          28 listopada

          Na Olimpie

          Uczniowie klasy V B bardzo poważnie podeszli do zajęć - prezentacja postaci mitologicznych. W pięknych strojach pojawili się na lekcji języka polskiego Dionizos, Apollo, Ikar, Neptun, Hermes, Hera, Demeter… a nawet sam ZEUS. Bogowie, boginki i tytani okazali się bardzo skromni, niewiele chcieli o sobie mówić, zatem mamy jeszcze nad czym pracować😊

          29 listopada

          Dziś Ósmoklasiści przez 120 min pisali próbny egazmin z języka polskiego. Jutro matematyka, a w czwartek język obcy nowożytny.

          30 listopada

          Obchody Dnia Pluszowego Misia podczas świetlicowych zajęć z kodowania.

          Andrzejkowe wróżby, zwyczaje i tradycje kultywują uczennice z Samorządu Uczniowskiego.

           

          Październik 2022

          3 października

          Świetliczaki rozpoczęły swoją przygodę z projektem edukacyjnym „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji.

          4 października

          Sprzątanie Świata"

          To już 29 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Udział w nim wzięła klasa 7, która aktywnie zbierała śmieci. Akcja była poprzedzona piknikiem ekologicznym "Czyste Lasy", zorganizowanym przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

          Akcja charytatywna – Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc.

          5 października

          Klasa 2B uczestniczyła w warsztatach z robienia pizzy. Dzieci miały okazję wykonać własną pizzę pod czujnym okiem doświadczonego kucharza. Do domu wróciliśmy z uśmiechami na twarzy i pełnymi brzuchami.

          7 października

          Klasa 5b na godzinie wychowawczej odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych "Książka mój przyjaciel". Na początku zostały przypomniane zasady korzystania z biblioteki, a następnie uczniowie wspólnie z bibliotekarzem ustalali korzyści wynikające z czytania książek. Podsumowaniem spotkania była prezentacja propagująca czytelnictwo.

          Lekcja wos-u w klasie 8a. Gdzie pracuje nasz pan burmistrz i starosta?

          W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki zakupiono nowe pozycje książkowe. Są to aktualne lektury oraz spory wachlarz literatury dla młodzieży, zarówno tej starszej jak młodszej. To tylko niektóre pozycje.

          Serdecznie zapraszam do odwiedzenia biblioteki i skorzystanie z nowej oferty.

          7 października z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia nasze świetliczaki z klasy III przystąpiły do konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Największą liczbę poprawnych odpowiedzi uzyskała Hania Mikiewicz. Gratulujemy.

          9 października

          Uczniowie klasy 8a na lekcji wos-u spotkali się z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta.

          10 października

          Kodowanie w kl. IIa w związku z Europejskim Tygodniem Kodowania. Przy użyciu sprzętu i pomocy z Laboratorium Przyszłości.

          Dzień Drzewa kl IIa

          W związku z Dniem Drzewa obchodzonym w naszej klasie wybraliśmy się do okolicznego parku w ramach zrobienia zdjęć naszej pięknej przyrodzie i naszym drzewom. Dzieci korzystały ze sprzętu z Laboratorium Przyszłości w postaci aparatu oraz smartfona do zrobienia ciekawych zdjęć przyrodzie. Oprócz tego wykonywaliśmy lapbooki pełne wiedzy na temat naszych drzew…

          Klasa 2B - Dzień Drzewa

          Klasa na zajęciach została podzielona na 5 grup. Każda grupa miała do wykonania zadania związane z drzewami. Reprezentanci grup przedstawiali wyniki swojej pracy. Klasa poznała rodzaje drzew liściastych, iglastych oraz owocowych. Poznaliśmy budowę drzewa oraz jego mieszkańców.

          Uczniowie z klasy pierwszej podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych ćwiczyli umiejętności matematyczne m.in. kodowanie na dywanie.

          12 października

          Klasa IV a wraz z wychowawcą odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie uczestniczyli w bibliotecznych zajęciach edukacyjnych Dlaczego warto czytać książki ? Na początku przypomniano zasady korzystania z biblioteki. Następnie młodzi czytelnicy wypowiadali się na temat korzyści czytania książek. Na koniec została wyświetlona prezentacja.

          Lekcja wos-u. Poznajemy dzieje Wojciecha Kętrzyńskiego i Jana Bułhaka- spotkanie z historykiem Janem Sektą.

          EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA w Świetlicy 🙂

          Zadaniem świetliczaków było ułożenie na macie rzędów kolorów , zamieniając miejscami tylko sąsiadujące kubeczki.

          Gra zespołowa na logiczne myślenie 🙂

          Na zajęciach artystycznych zainicjowaliśmy pracę z długopisem 3d. Poznaliśmy budowę, zasadę działania i sposoby zmiany filamentów.

          13 października

          Kodowanie na ekranie w klasie IIIa w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

          Na zajęciach rozwijających z matematyki uczniowie klasy 7a projektują modele brył w Sketchupie i przygotowują je do druku na drukarkach 3D.

          14 października

          14 października URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

          obchodzone w rocznicę pierwszego wydania książki Alana Alexandra Milne’a (1926).

          My czytaliśmy dzisiaj fragmenty książki "Kubuś Puchatek" w młodszych klasach i świetlicy.

          Dzień Edukacji Narodowej – uroczysty apel.

          Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

          14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele klasy 2b mieli okazję zaprezentować krótki występ w Urzędzie Miasta 🙂

          Do nagrania występu użyliśmy smartfona z Laboratorium Przyszłości

          15 października

          Uczniowie klasy IV a odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki i co rozwijamy dzięki czytaniu. Uczniowie wybrali interesujące ich lektury. Miejmy nadzieję, że wrócą po kolejne!

          17 października

          17. października braliśmy udział w Kampanii Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie", której celem jest kształtowanie otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niewidomych.

          18 października

          Warsztaty Fizyka dla smyka.

          Pierwszy druk 3D z wykorzystaniem sprzętu z  Laboratorium Przyszłości.

          19 października

          Klasa IV a odwiedziła dziś bibliotekę szkolną. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jakie korzyści przynosi nam czytanie. Dzieci wypożyczyły książki, które je zainteresowały. Na pewno będą tam często wracać.

          20 października

          Konkurs biblioteczny Ilustracja do książki Kubuś Puchatek został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były bardzo ładne. Uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami. Serdeczne gratulacje !!!

          IV a z wizytą u strażaków

          W środę uczniowie klasy IVa wybrali się na spotkanie ze strażakami. Uczniowie mieli szansę zobaczyć, jak wygląda remiza strażacka od środka. Zaprezentowano nam 2 wozy strażackie i ich wyposażenie. Następnie mieliśmy szansę zobaczyć strażacką stołówkę, świetlicę i sypialnię. Każdy mógł zadawać pytania. Praca strażaka jest trudna, odpowiedzialna, stresująca. Kto z nas zostanie w przyszłości strażakiem?

          21 października

          Wizyta klasy 2a w Bibliotece Pedagogicznej na warsztatach pt. „ Dzieci, które kochają książki” .

          23 października

          Podczas zajęć świetlicowych dzieci dowiedziały się jak można pomóc osobom niewidomym oraz zapoznały się z alfabetem Braille'a.

          24 października

          Tydzień Kaligrafii

          W poniedziałek rozpoczęliśmy tydzień kaligrafii. Zachęcam dużych i małych do pięknego, zabawnego, oryginalnego odręcznego pisania. Klasy piąte przekonują nas, że pisać można wszystkim;)

          26 października

          Klasa 4b zapoznała się w ramach doradztwa zawodowego z produkcją łodzi i żagłówek.

          Świetlicowe zajęcia z kodowania 🙂

          Zakodowany Lis - odkodowywanie na podstawie czytanego tekstu

          Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Giżycku, podczas którego swoje talenty pokazali między innymi uczniowie klasy IIIb.

          27 października

          Pierwszaki w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas: I a i I b odwiedzili bibliotekę szkolną. Pierwszoklasiści zostali krótko zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni, obejrzeli prezentację i wysłuchali wiersza Tadeusza Kubiaka "Ja jestem książka". Młodzi czytelnicy wypowiadali się na temat swoich zainteresowań czytelniczych, rozmawiali o roli książki w życiu człowieka. Na zakończenie otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach kolejnej edycji kampanii prowadzonej przez Instytut Książki "Mała książka - wielki człowiek".

          Uczniowie klasy IIIa wzięli udział w warsztatach ekologicznych w ZUOK Spytkowo, podczas których utrwalili wiadomości dotyczące segregacji odpadów, zobaczyli jak wygląda praca w tym zakładzie oraz wykonali piękne lampiony ze słoików. Zdjęcia z wycieczki zostały wykonane smartfonem zakupionym w ramach projektu.

          Uczniowie klasy 5a, 8a i 8b cały czwartkowy dzień spędzili w Warszawie. Na zaproszenie posła na Sejm RP – Wojciecha Kossakowskiego mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sejmu, wysłuchania ciekawostek dotyczących jego historii i współczesności. Najbardziej ekscytująca była możliwość przysłuchiwania się obradom posiedzenia Sejmu, podczas, którego uczniowie naszej szkoły zostali powitani przez wicemarszałek. Wizytę tę zakończyliśmy obiadem w sejmowej restauracji. Przed wyjazdem do Giżycka zwiedziliśmy stadion PGE Narodowy. Bardzo dziękujemy pani Dorocie Zimie (dzięki której dostaliśmy zaproszenie do Sejmu), pani Małgorzacie Kozłowskiej i Danucie Maksimowskiej za zorganizowanie wyjazdu oraz Opiekunom. I oczywiście przesympatycznemu Panu Kierowcy.

          Starannym i estetycznym pismem wykazały się dziś podczas lekcji uczennice klasy VIII b w ramach obchodów Tygodnia Kaligrafii. Dawniej sztuka ta była w szkołach jednym z podstawowych przedmiotów, kształtowała charakter i cierpliwość. Warto sobie o tym przypomnieć!

          31 października

          Uczniowie klasy VI b mieli wielką przyjemność odwiedzić Zakład Aktywności Zawodowej. Już od progu życzliwym uśmiechem powitała nas mama Barbary- uczennicy naszej klasy, Pani Pawliczuk, która nie tylko w barwny i interesujący sposób opowiadała nam o kolejnych zwiedzanych pracowniach, ale też przedstawiła wspaniałych instruktorów i zasady pracy w zakładzie. Serdecznie dziękujemy za opiekę i wszystkie przekazane informacje. Okazało się, że w niepozornym budynku , w kilku niewielkich pracowniach ( ceramicznej, krawieckiej, w stolarni) tworzone są wyroby z duszą przez niezwykle utalentowanych ludzi. Zachwycały nas anioły, dynie, drobne dzwoneczki… W pracowni krawieckiej od oryginalnych haftów nie można było oderwać oczu a filcowe torby z kotami podbiły nasze serca. Wielkie zainteresowanie wzbudziły piły do cięcia drewna na skrzynie do kwiatów czy karmniki. Odwiedziliśmy nawet pralnię z barierą higieny. Po wizycie doceniamy trud i zaangażowanie instruktorów, mamy świadomość jak niesamowite cuda powstają w zakładzie i poznaliśmy miejsce, w którym zawsze znajdziemy coś pięknego, gdybyśmy pragnęli obdarować bliskich. Serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia zakładu.

          Akcja Samorządu Uczniowskiego "Znicz".

          W ciszy i w spokoju chętni uczniowie posprzątali i zapalili znicze na opuszczonych grobach.

          Kl. IIa, znów tworzy lapbooka tym razem o jesieni.

           

           

          Wrzesień 2022

          1 września

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

          2 września

          Narodowe czytanie

          Nasi uczniowie aktywnie włączyli się do akcji Narodowe Czytanie. W klasach 8 a i 8 b czytaliśmy "Panią Twardowską" oczywiście Adama Mickiewicza.

          9 września

          Podczas zajęć rozwijających uzdolnienia matematyczne, uczniowie klasy IIIa ćwiczyli mnożenie oraz umiejętność kodowania, korzystając z oxobotów zakupionych w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

          10 września

          Wyjazd klas starszych na Litwę.

          12 września

          Mieliśmy przyjemność gościć pana Arka Zawilińskiego, doskonałego muzyka, który w klasach 7 i 8 przeprowadził spotkanie profilaktyczne w formie koncertu oraz pogadanki na temat uzależnień pt. Można tylko stracić. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

          13 września

          Nasza szkoła przystąpiła do akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW!

          Uczniowie przebywający na Litwie zwiedzali litewską szkołę, Pałac von Roppów w Pokroju oraz wytwórnię sękacza. Pobyt zakończył się degustacją ciast.

          Oficjalne spotkanie z dyrekcją Gimnazjum w Pokroje.

          15 września

          Przyłapani na dobrym wychowaniu - budujemy pozytywne emocje. Uczniowie kl. 2a rozpoczynają każdy dzień w szkole… obdarowując się wzajemnie dobrymi słowami.

          16 września

          Międzynarodowy Dzień Kropki kl. IIa

          Kl. II a obchodziła dziś Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropkowych inspiracji było co niemiara od: filmu, kolorowanki w formacie XXL do stworzenia swojej własnej książki , która miała pomóc uczniom w odnalezieniu swojego talentu. Na koniec uwieczniliśmy to wydarzenie za pomoc zdjęć.

          Klasa 8b na lekcji WOS -u zapoznała się z nowopowstałym muralem w Giżycku oraz pracą urzędników w Starostwie Giżyckim.

          Dzień Kropki w klasie Ic.

          Pierwszoklasiści poznali historię małej Kropki, która ma wielkie znaczenie-otwiera przed dziećmi świat kreatywności, ciekawych pomysłów i nieograniczonych możliwości.”

          17 września

          ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA,

          obchodzony w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę.

          Dzień Sybiraka został ustanowiony w 2013 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ma status święta państwowego.

          21 września

          Świetlicowe zajęcia z kodowania 🙂

          " Zakodowana Jesień" - odkodowywanie obrazków na podstawie rymowanek

          21 września uczniowie klasy VIIIa i VIIIb wzięli udział w Żywej lekcji historii.Były to warsztaty historyczno-edukacyjne na temat 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

          Organizatorem był Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

          W skupieniu obejrzeli prezentację multimedialną oraz ekspozycję pamiątek.

          Mottem przewodnim tej niecodziennej lekcji historii niech będą słowa ‘Ballady wrześniowej” Jacka Kaczmarskiego:

          “Tych dni historia nie zapomni

          Gdy stary ląd w zdumieniu zastygł

          I święcić będą nam potomni

          Po pierwszym września - siedemnasty”.

          26 września

          Klasa 2B na zajęciach stworzyła plakat dobrych słów kierując się hasłem: Słowa mogą koić albo ranić oraz złożyła przysięgę „Rozumiem, że słowa mogą ranić albo koić. Od dziś będziemy uważać na każde swoje słowo! Szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy zdenerwowani i źli na kogoś.”

          W naszej szkole rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Sportu, który na celu ma promować sport i aktywność fizyczną.

          Dzisiaj klasy IV rozegrały mecz w "Rzucance  siatkarskiej". Wszyscy super się bawili i wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

          28 września

          Świetlicowe zajęcia z kodowania 🙂

          Świetliczaki poznały robota do kodowania 🙂Nasz Genibot otrzymał imię Słodziak.

          Klasa IIA obchodziła dzisiaj Dzień Jabłka. Postanowiliśmy zgłębić naszą wiedzę na temat tego czemu powinnismy jeść te nasze wspaniałe polskie owoce. Dzieci samodzielnie poszukiwały informacji w różnych źródłach ta ten temat, a później tworzyły swoje mapy myślowe w postaci notatek w zeszytach. Na koniec czekała nas pyszna i zdrowa degustacja naszych wspaniałych jesiennych owoców przyniesionych do klasy.

          29 września

          Spotkanie z policjantką, prezentacja i pogadanka dotycząca bezpieczeństwa w szkole, w domu, w drodze do szkoły.

          EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU.

          Klasa III b grała w "Dwa ognie", było dużo dawki wrażeń i mnóstwo emocji.

          Dzień Głośnego Czytania w kl.IIIA oraz Ic. Czytanie odbyło się również w bibliotece szkolnej oraz świetlicy.

          na godzinie wychowawczej w klasie 8a gościliśmy absolwentów naszej szkoły - Kasię Kotarską - studentkę ostatniego roku medycyny,  Michała Ptasika - studenta leśnictwa i fotografa oraz Mateusza Stupińskiego - trenera od zadań specjalnych,

          półfinalistę 3 sezonu Ninja Warrior Polska, autora nieoficjalnego

          rekordu polski w 52x muscle upach 💪bez schodzenia z drążka.  "Mati" wspiął się na 89 szczytów w Polsce i Europie, dwa razy zdobył Mont Blanc, a także Etnę… w czasie erupcji wulkanu!

          Odwiedził 21 krajów, przejechał blisko 8 tys. kilometrów autostopem, wspinał się po zamarzniętych lodospadach.

                Absolwenci opowiedzieli  ósmoklasistom   jak zarządzać swoim czasem - celami/marzeniami, jak się uczyć, by osiągnąć sukces. Było tak  ciekawie, że dzwonek na przerwę niemile nas zaskoczył.

          30 września

          Dzień Chłopaka VIIA

          Dziewczyny spisały się na medal! Przygotowały szereg niespodzianek. Bezkonkurencyjny w jedzeniu jabłka na czas okazał się Wiktor. Podczas pokazu mody najwięcej braw zebrał Paweł-śmiało może ruszać na podbój Paryża 🙂  Niektórzy nie mieli problemu z rozpoznaniem przypraw. Było słodko, słono i ostro...

          Dzień Chłopaka w klasie Ic.

          Chłopcy otrzymali piękne upominki w formie imiennych breloczków do kluczy od dziewczynek oraz wybrali film w klasowym kinie. Następnie udaliśmy się na kiermasz słodkości organizowany w szkole i sesję zdjęciową w „foto budce”.

          Dzień Chłopca w VIB

          O atrakcje w dniu dzisiejszym zadbały Lenka i Milena.  Spisały się na medal. Przygotowały  chłopcom prezenty i sprawiły, że zajęcia upłynęły w miłej atmosferze z elementami rywalizacji. Można było posmakować soków, rozpoznawać gatunki ryb…oraz mierzyć się z zagadkami językowymi. Mistrzem, po podsumowaniu wszystkich punktów, został Filip. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

          Dzień Chłopaka w klasie IIIa. Uczniowie mieli dzień pełen wrażeń. Trochę słodkości, trochę zabawy i trochę nauki podczas wizyty w Chlebowym Domku. Dowiedzieli się tam jak powstaje chleb, mogli sami go zrobić, a później zjeść ze smakiem. Sami przyznali, że to były najlepsze bułki na świecie

          W szkole odbył się kiermasz słodkości.

           

           

          Czerwiec 2022

          01.06.

          Z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w naszej szkole Klub Sportowy Tytani Giżycko, z którym w tym roku została nawiązana współpraca. Odbył się pokaz rozgrzewki zawodników pod kierunkiem Pani trener Małgorzaty Rogisz i z komentarzem trenera Pana Tomka Rogisza. Poznaliśmy niektóre elementy walk zapaśniczych, a na koniec uczniowie spróbowali swoich sił w walce z zawodnikami klubu. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe między starszymi klasami. Natomiast klasy I-III świętowały Dzień Dziecka na zorganizowanych, klasowych wyjściach poza szkołę.

          W ramach Kiermaszu Zdrowego Jedzenia uczniowie klasy 1b własnoręcznie wykonali kanapki i zdrowe przekąski, które następnie zostały zjedzone przez dzieci

          Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych i higienicznych dla uchodźców z Ukrainy.

          02.06.

          W klasie 2b uczniowie poznali kolejne zawody rodziców. Tym razem były to zawody: prokuratora, dyspozytora Portu Żeglugi Mazurskiej oraz niełatwa sztuka szycia żagli.

          Klasa 6a pojechała na wycieczkę do Torunia.

          Uczeń klasy 2a zaprezentował swoim kolegom i koleżankom zawód żołnierza.

          03.06.

          Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu: „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

          Uczniowie klasy 7a odwiedzili Placówkę Żandarmerii Wojskowej w Giżycku.

          Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji w-fu na wesoło.

          Klasa 2b przygotowała posiłki z klasowej książki kucharskiej z eko-przepisami, które następnie zostały zjedzone.

          W naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Do akcji w sposób szczególny włączyły się klasy: 2a, 2b, 3b.

          W ramach akcji " Dzieci uczą rodziców"- klasa 3b zrealizowała 9 temat pt. "Park Jurajski"

          W klasie 2a oraz 3a przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa, w ramach programu „Na ratunek Poli -Profilaktyka Smyka”.

          07.06.

          Odbyła się kolejna żywa lekcja historii w naszej szkole. Tym razem tematem przewodnim był średniowieczny turniej rycerski.
           

          W naszej szkole miało miejsce muzyczne spotkanie profilaktyczne pt. "Zło dobrem zwyciężaj".

          08.06.

          Zimą tego roku Dyrektor Szkoły nawiązała współpracę z litewskim Gimnazjum w miejscowości Pokroje (Pakruojis) w okręgu szawelskim. Nasi uczniowie odwiedzą Litwę już we wrześniu. Tymczasem Panie Agnieszka Krejczy i Monika Lipert - Masiejczyk jako nauczycielki odpowiedzialne za współpracę i opiekę nad uczniami w dniach 7-8 czerwca br. odwiedziły partnerską szkołę w celu uzgodnienia programu wizyty. Wizytowały również miejsce, w którym młodzież zrealizuje przygotowany program.

          09.06.

          Został rozstrzygnięty Konkurs "Pięknego czytania klas I-III".

          Uczniowie klasy 3a zrealizowali ogólnopolski projekt edukacyjny "W kosmos z klasą".

          Dzieci pod opieką wychowawcy odkrywali jak niezwykły jest świat kosmosu. Odwiedzili Planetarium w Olsztynie, realizowali w ciągu roku zadania związane z projektem.

          Uczniowie z klasy 3a, na zajęciach, zrealizowały program edukacji ekologicznej "Kubusiowi Przyjaciele natury", w ramach którego poszerzyli swoją wiedzę o następującą tematykę: dbałość o zdrowie (w ogrodzie-jem warzywa i owoce), rośliny i zwierzęta leśne, czystość wody naszych mazurskich jezior.

          10.06.

          Zostały rozdane nagrody laureatom szkolnego konkursu Talent Roku 2022.

          Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za konkurs Postaci z Bajek.

          W ramach innowacji "Zawodowy zawrót głowy-zawody moich bliskich" uczennica kl. 3a przybliżyła rówieśnikom zawody swoich rodziców: stolarz i referent administracyjny.

          Dzieci koła artystycznego z kl.3a wykonały prace plastyczne na konkurs promujący zdrowy styl życia z angielskim hasłem.

          13.06.

          Odbyła się wycieczka do Olsztyna klasy 4b.

          14.06.

          Odbył się Konkurs na Mistrza Sudoku.

          20.06

          Uczennice klasy 8a zaprosiły uczniów klas drugich do Historycznej Zgaduli. Głównym celem było zaciekawienie dzieci historią poprzez zabawę. Drugoklasiści popisali się dużą wiedzą dotyczącą najważniejszych wydarzeń i postaci, nie tylko z dziejów Polski, ale i świata.

          Rozstrzygnięto konkursu "Moje origami" w kl.2a.

          22.06.

          W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej i Sanepidu z okazji apelu poświęconego bezpieczeństwu podczas wakacji.

          Odbyła się rywalizacja sportowa w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku w piłce nożnej. W turnieju wzięły udział dwie drużyny z klas ósmych oraz mieszanka młodzieży z klas młodszych. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 8b, drugie miejsce zajęła klasa 8a, a trzecie chłopcy z klas 4-6.

          Klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego Mazurskie Chaty w Pieckach.

          Marysia z kl. 3a została laureatką w ogólnopolskim konkursie matematycznym, a Marcin został wyróżniony.

          Realizowanie założeń innowacji „Zawodowy zawrót głowy-zawody moich bliskich” w klasie 2b trwało jeszcze w ostatnim tygodniu nauki. Uczniowie poznali zawody: pracownika banku, służby więziennej, a także elektryka.

          Sukcesy odnieśli uczniowie z kl. 4 a i 4 b w Ogólnopolskim konkursie PANDA z przyrody.

          Uczniowie lasy 3a i 2a z okazji Dnia Ojca za pośrednictwem szkolnego facebooka zadedykowali życzenia tatom.

          24.06.

          Dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne i ukończenia szkoły, nagrody za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, stypendia naukowe i sportowe.

          Nagrodę Burmistrza dla najlepszego ucznia otrzymał Jan z klasy 6a.

          Najlepszą Absolwentką została Hania Ch. z klasy 8a.

          Sportowcem Roku została Amelia z klasy 7a.

          Puchar Dyrektora dla Najlepszego Oddziału trafił do klasy 4a.

           

          MAJ 2022

          04.05.

          Uczniowie koła artystycznego z klasy trzeciej zrealizowali innowację pedagogiczną: teatrzyk w języku angielskim pt.: "Cinderella".

          Odbyła się uroczystość przekazania sztandaru społeczności naszej szkoły.
          Drugą część uroczystości stanowił apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja, przygotowany przez uczniów klasy 4 b.

          05.05

          Odbyła się żywa lekcja historii dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pan Jacenty opowiedział o czasach Mieszka I.

          06.05

          Zakończyła się zbiórka karmy dla kotów. Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu „Brat Kot”.

          Klasa 1 a zakończyła projekt związany z doradztwem zawodowym. Dzieci poznały kolejne zawody: handlowca oraz pracownika firmy KOMA, która zajmuje się wywozem odpadów.

          W ramach programu „Praca zawodowa moich rodziców” klasa 3a gościła mamę Zosi, która opowiedziała o swoim zawodzie, o swojej pracy w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku.

          09.05

          Uczniowie klasy 3b odbyli spotkanie z Panią psycholog, na temat: "Dobra koleżanka, dobry kolega".

          Odbyło się w naszej szkole spotkanie zorganizowane dla uczennic klas 5-8 pt.: Między nami kobietkami. Podczas prelekcji poruszone zostały tematy dorastania, emocji i problemów wieku dojrzewania.

          10.05

          W poniedziałek 9 maja i we wtorek 10 maja naszą bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z przedszkola Krasnal. Dzieci zapoznały się ze specyfiką funkcjonowania biblioteki szkolnej. Poznały księgozbiór biblioteki, z wyszczególnieniem pozycji dla najmłodszych czytelników. W ramach promocji czytelnictwa wysłuchały wiersza Tadeusza Kubiaka "Ja jestem książka" oraz fragmentu lektury klasy pierwszej "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej.

          11.05

          Część uczniów naszej szkoły uczestniczyła w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Giżycku pt. „Instrumenty same grają, czyli jak wydobywają się dźwięki na różnych instrumentach”. Wśród występujących artystów byli także uczniowie SP2.

          Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach wykonywania lizaków w jednej z giżyckich kawiarni.

          Ogłoszono wyniki konkursu recytatorskiego klas 1-3.

          12.05

          Klasa 1a wybrała się do ZUOK Spytkowo na wycieczkę połączoną z warsztatami ekologicznymi. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska, jak również pozyskali nową wiedzę. Rozwiązywali zagadki, quizy, uczestniczyli, w krótkim wykładzie, a także odwiedzili sortownię.

          Odbyła się rywalizacja sportowa między czwartymi klasami .W rzucance siatkarskiej zwyciężyła klasa 4a.

          13.05

          Uczniowie klasy 4 b aktywnie uczestniczyli w bibliotecznych zajęciach edukacyjnych "Nasza biblioteka".

          Gościliśmy w naszej szkole Panią Ninę, nauczycielkę języka angielskiego z Ukrainy. Lekcje z Panią Niną odbyły się w klasach czwartych. Podczas zajęć uczniowie mieli szansę poznać zagadnienia z zakresu kultury i geografii naszego sąsiada. Zajęcia przeprowadzone były razem z nauczycielką języka angielskiego, która prowadzi zajęcia z dziećmi na co dzień.

          14.05

          Eryk, uczeń klasy 7 a, wraz ze swoją taneczną partnerką, wytańczyli I miejsce w konkursie tanecznym.

          16.05

          W dniach 8-15 maja w naszej szkole miał miejsce Tydzień Bibliotek. Tydzień poświęcony bibliotekom organizowany jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na problematykę upowszechniania czytelnictwa, rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz popularyzację różnorodnych form pracy z czytelnikiem. Uczniowie zostali zaproszeni do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

          Klasa 2 b wykonała ciekawe prace pt.: „Las w słoiku”.

          Klasa 3b gościła panie z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Giżycku, które przeprowadziły pogadankę na temat higieny. Dwie dziewczynki zostały także nagrodzone za udział w konkursie "Myję ręce bo wiem więcej".

          Reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w turnieju piłki siatkowej INKA CUP 2022 w Szkole Podstawowej nr 3. Dziewczęta po rozegranych meczach uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjno-historycznych oraz zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez organizatorów całego przedsięwzięcia, którym był Instytut Pamięci Narodowej.

          17.05

          W naszej szkole odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego "Kiermasz ciast".

          Uczniowie klasy 5b uczestniczyli w wycieczce do Węgorzewa. Dzieci brały udział w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przy Muzeum Kultury Ludowej, zwiedzały muzeum, w którym obejrzeli wystawę prac ,,podlaskiego Nikifora” Stanisława Poskrobko oraz stare pocztówki z Węgorzewa. Uczniowie odwiedzili także pracownię ceramiczną oraz zwiedzili skansen. Mieli też możliwość obejrzenia trzech różnych chat, w których zorganizowano izby mieszkalne, warsztat tkacki. Zobaczyli wytwory pracy rymarza i bednarza. Obejrzeli również starą kuźnię.

          18.05

          Klasa 1b ukończyła kolejną lekcję w ramach Programu "Dzieci Uczą Rodziców". Była to już 8 lekcja pt.”zielona ziemia”.

          Klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Lasu Miejskiego, gdzie uczniowie poznali zawód leśnika. Pierwszaki wzbogaciły się o wiedzę o lesie, a także o doświadczenie spotkania z dzięciołem czarnym, łabędziami i kaczkami krzyżówkami.

          Uczniowie klasy 1b zaangażowali się w ogólnopolską kampanię „Przytul się do drzewa”. Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, a także uwrażliwienie uczniów na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

          W akcji tej uczestniczyły także uczniowie klas: 1a, 7a, 2a, 3b.

          19.05

          Uczniowie klasy 2a mieli okazję poznać pracę rodziców Mikołaja. Odwiedzili giżycki port, zobaczyli jak wyglądają łodzie i porozmawiali o zasadach bezpieczeństwa na wodzie.

          Uczniowie klasy 2a zrealizowali swoje pomysły na ćwiczenia i zabawy w parku. Wykonali też jedno z zadań ekologicznych, dotyczące czytania z przyrodą w tle oraz bawili się w detektywów realizując projekt "Z Detektywem Pozytywką uczymy się logicznego myślenia".

          20.05.

          Zakończyliśmy zbiórkę makulatury. Klasa 7a  zebrała jej najwięcej.

          Rozstrzygnięty został konkurs pt. Jestem ekologicznym poetą.

          Uczniowie klas 3a i 2b wybrali się na wycieczkę do Ełku.

          Spośród uczniów klas 1-3, uczestniczących w konkursie wiedzy o Polsce, najlepsi okazali się uczniowie kl.3b.

          Klasa 3b razem z zaproszonym gościem w ramach projektu „Z ekologią na Ty!”, wybrała się do parku, aby na tle przyrody wysłuchać treści książki Leo Bormans pt. "Szczęście''. Pani Maria- bibliotekarka z naszej szkoły przeczytała dzieciom opowieść o Pluszczyku. Lekcja dotyczyła trudnego tematu „bycia sobą”, czyli akceptowania tego, kim się jest i poczucia, że dobrze nam we własnej skórze.

          Klasa 4 a i 5 a były na wycieczce do Torunia. Uczniowie zwiedzili rodzinne miasto Mikołaja Kopernika i muzeum naszego wielkiego astronoma. Wzięli udział w warsztatach wypiekania toruńskich pierników, a na koniec odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

          Wyłoniono zwycięzców szkolnego konkursu dla uczniów klas 4, pt. "Historia moją pasją".
           

          25.05

          Uczniowie klas 1-3 sumiennie przygotowali się do Dnia Mamy. Dzieci wykonały małe niespodzianki swoim mamom.

          26.05

          W dniach 24, 25, 26.06 odbyły się egzaminy ósmoklasistów.

          27.05

          Podczas zajęć świetlicowych mieliśmy przyjemność gościć panie policjantki, które z racji zbliżających się wakacji, przypomniały dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu i nie tylko.

          Odbyła się kolejna lekcja klasy 3 a w ramach innowacji pedagogicznej "Zawody moich bliskich". 

          W czasie zajęć uczniowie klasy 3b uczyli się kodowania.

          30.05

          Odbyła się trzydniowa wycieczka klas 7a, 7b, 8a i 8 b.

          Reprezentanci naszej szkoły wygrali bieg przełajowy w czasie Memoriału im. Karola Chmielewskiego na Stadionie Miejskim W Giżycku. W tym samym czasie odbywały się Drużynowe Wojewódzkie Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym 2009 i młodsi, w których również uczestniczyli nasi uczniowie.

          31.05

          W klasach 1-3 odbył się Dzień Postaci z Bajek.

           

           

          KWIECIEŃ 2022

           

          01.04.

          Nasi uczniowie dołączyli do obchodów Dnia Autyzmu. Były filmy edukacyjne, pogadanki i karty pracy. A ubrania dzieci miały barwę niebieską.

           

          Dzięki uprzejmości mamy jednej z uczennic kl.2a, dzieci poznały zawód przedstawiciela medycznego.

           

          02.04.

          W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika.

           

          Uczniowie klas czwartych podczas lekcji przyrody uczyli się o uzależnieniach. Dowiedzieli się czym jest asertywność oraz jakie są metody odmawiania. Wykonali pomysłowe plakaty "Stop uzależnieniom".

           

          W klasie 5b uczniowie świętując Międzynarodowy Dzień Teatru, wykonali słowniczek teatralny i samodzielnie uszyli pacynki. 

           

          03.04.

          Uczniowie klasy 3a uczyli się programować na zajęciach komputerowych.

           

          Uczniowie z klasy 3a wykonali plakaty zawodów swoich rodziców oraz opowiedzieli o nich kolegom i koleżankom z klasy.

           

          04.04.

          Odbyły się zajęcia historyczno-edukacyjne pt. "DRUŻYNA INKI". Była to ciekawa lekcja historii połączona z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

           

          Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczniowie klasy 1b wybrali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia edukacyjne promujące książkę i czytanie.

           

          05.04.

          Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 8A gościli przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku.

           

          W czasie warsztatów wielkanocnych, uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami wykonali śliczne dekoracje wielkanocne, które trafią na kiermasz świąteczny.

           

          06.04.

          W naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii pt. Wiwat Konstytucja 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie klas 5-8.

           

          07.04.

          Uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w Dniu Otwartym szkół średnich w Giżycku.

           

          Uczniowie klasy 5b wybrali się do pizzerni Da Grasso na warsztaty, gdzie w odpowiednim stroju przygotowywali pizze.

          Nasi uczniowie z klas 1a, 1b i 3b dołączyli do akcji charytatywnej Świąteczne Anioły i przygotowali kartki świąteczne dla podopiecznych Giżyckiego Domu Pomocy Społecznej.

           

          08.04.

          W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej.

           

          Uczniowie klasy 1b wykonali zające ze skarpetek i stroiki świąteczne na Kiermasz Wielkanocny.

           

          11.04.

          W naszej szkole zakończyliśmy obchody Tygodnia zdrowia, który obfitował w lekcje dotyczące zdrowego stylu życia. Uczniowie klas młodszych obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice z klasy 7, przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia, zrobili książkę kucharską z przepisami, własnoręcznie przygotowywali zdrowe przekąski. Uczennice z klasy 8 przedstawiły dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej piramidę żywienia. Uczniowie klasy 1b uczyli się czytać etykiety różnych produktów. Dzieci badały również ile cukru jest w jedzeniu i piciu oraz poznały witaminy i dowiedziały się skąd je czerpać, a także w czym pomagają naszemu organizmowi. Na edukacji informatycznej uczniowie wykonali plakaty dotyczące zdrowia. 

          W ramach Tygodnia zdrowia odbył się Tydzień sportu. Bezkonkurencyjna okazała się sportowa kl. 4.

           

          Uczniowie kl.2a wykonali na kiermasz świąteczny koszyczki wielkanocne, zaś uczniowie klasy 2b przygotowały ozdobne jajka. Dzieci z kl. 3a wykonały wielkanocne zajączki, kartki świąteczne, koguciki, jajka ozdobne.

           

          Uczniowie klasa 8b spotkali się z przedstawicielami ZSZ i Technikum nr 3 w Giżycku.

           

          Uczniowie klasy 8a gościli na lekcji godziny wychowawczej przedstawicieli II LO w Giżycku.

           

          12.04.

          Reprezentacja szkoły wygrała halowy turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Chłopcy otrzymali puchar za zajęcie I miejsca.

           

          13.04.

          Na szkolnym facebooku nasza szkoła upamiętniła Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia,
          uchwalony 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej – oficerom Wojska Polskiego.

           

          Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę materiałów opatrunkowych i medycznych z przeznaczeniem dla szpitali na Ukrainie. Choć akcja trwała tylko tydzień, zebrano dwa kartony darów.

           

          Rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny pt. „Najciekawsze zwierzątko wielkanocne”. W twórczych zmaganiach brali udział uczniowie z klas I- III. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

          Dzięki uprzejmości mamy ucznia klasy 3b, dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca w banku.

           

          20.04.

          Klasa 4a zgłębiła tajniki zawodu stomatologa oraz ortodonty. Gość, doktor Joanna van Straelen, przypomniała, jak ważne dla naszego zdrowia są zdrowe zęby.

           

          Uczniowie klasy 6a uczestniczyli w akcji sadzenia lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Borki.

           

          21.04.

          Uczniowie klasy 7a udali się z wizytą do Sądu Rejonowego w Giżycku w celu spotkania z zawodowym kuratorem rodzinnym. W sali rozpraw z uwagą wysłuchali pogadanki o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

           

          Odbył się konkurs biblioteczny „Moja książeczka”. Konkurs skierowany był do uczniów świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników było własnoręczne wykonanie mini-książeczki podczas zajęć świetlicowych. Udział w konkursie wzięło 11 osób.

           

          22.04.

          Obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji podczas zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się, dlaczego klimat się zmienia. Obejrzeli filmik wyjaśniający mechanizm efektu cieplarnianego, grali w gry, dzięki którym utrwalili zdobytą wiedzę. Odbyło się też sprzątanie terenu blisko szkoły. Uczniowie klasy 5b wypełnili test- klasowy konkurs ekologiczny. Dzieci wykazały się pomysłowością w związku z dbałością o naszą planetę, wykonali kolorowanki. Odbył się konkurs prac plastycznych promujących Dzień Ziemi.

           

          Uczennica klasy 1a wzięła udział w jubileuszowym X Regionalnym Konkursie Piosenki „Śpiewający Kormoran” w Wilkasach, prezentując piosenkę „Koci wesoły świat”. Nikola zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

           

          W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Wieczorny Maraton Rozwiązywania Zadań Egzaminacyjnych z Matematyki. W spotkaniu wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. W ciągu 3 godzin rozwiązali oni w sumie 70 zadań.

           

          26.04.

          Kinga- uczennica klasy 8a, została nagrodzona w konkursie biblioteczno- informatycznym na najciekawszą reklamę wybranej książki.

           

          27.04.

          Uczniowie klasy 5b, na języku polskim, pracując w zespołach przygotowali przedstawienia. Wybrać można było jedną z ballad Adama Mickiewicza. Wielką popularnością cieszyła się Pani Twardowska”, ale podjęto się też inscenizacji Świtezianki”. Praca była bardzo zróżnicowana. Pokuszono się o przygotowanie teatrzyków, pięknych kukiełek, starano się oddać tajemniczość i nastrój prezentowanych utworów.

           

          Rozstrzygnięty został konkurs Talent roku 2021/2022ˮ.
          Komisja wybrała najlepszych spośród nominowanych w dwóch kategoriach: klas I-III i klas IV-VIII. Laureatem w pierwszej kategorii został Piotr z kl.3a. W drugiej kategorii laureatką ogłoszono Milenę z kl.7a. Przyznano również wyróżnienie, które otrzymała Ania z kl.7a.

           

          28.04.

          Uczniowie kl.8b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso. Była to okazja, aby przyjrzeć się pracy pizzermana oraz kelnera.

           

          Z okazji Święta Ziemi klasa 3a wraz z wychowawczynią i rodzicami udała się do lasu w Woliskach, gdzie odbyło się sadzenie drzewek świerku.

           

          W klasie 4b odbył się konkurs pięknego czytania. Wiele osób przygotowało się do niego z niezwykła starannością. Dobrane zostały ciekawe fragmenty, modulowano głos, zwracano baczną uwagę na ortografię i interpunkcję.

           

          29.04.

          Klasy: 5a i 4a sprzątały świat. A po pracy- zasłużony odpoczynek i posiłek. Było coś słodkiego i ognisko.

           

           

           

           

          MARZEC 2022

          01.03.

          Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas 4- 6 pt. Rama zamiast ekranuˮ i konkurs plastyczny dla klas 1-3 Superbohaterˮ, który ochroni mnie przed niebezpieczeństwem w Internecie.
          Najlepsze prace uczniów nagrodzono. Konkursy zostały ogłoszone w szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

           

          02.03.

          W klasie 2b odbyła się prezentacja zawodu pod hasłem: Mój tata jest żołnierzem. Natomiast uczniowie kl.1b dowiedzieli się na czym polega zawód: elektroradiologa, manikiurzystki oraz żołnierza.

           

          04.03.

          Nasza szkoła przystąpiła do akcji pomocy Ukrainie. Zbieraliśmy zabawki, przybory papiernicze, artykuły higieniczne, lekarstwa oraz żywność.

           

          W ramach Doradztwa Zawodowego, uczniowie klasy 1a poznali następujące zawody: kontroler samolotów, budowlaniec, wojskowy, fotograf, Menager hotelu, kelnerka, kierowca zawodowy tira.

           

          07.03.

          Rozpoczął się Tydzień Języków Obcych. Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego przygotowały z tej okazji mnóstwo gier, zabaw i konkursów. Były to m.in.: dyktando w języku niemieckim, konkurs literowania w języku angielskim, konkurs "Poezja w Przekładach", warsztaty propagujące wiedzę o Wielkiej Brytanii i inne.

           

          Uczniowie klasy 5b na lekcji języka angielskiego, sporządzali sketchnotki-notatki graficzne łączące w sobie pismo i rysunki.

           

          Z okazji Dnia Kobiet klasy: 1a oraz 1b wybrały się na warsztaty z robienia lizaków.  Było słodko...

           

          08.03.

          Dzień radosny, dzień przyjemny dla wszystkich kobiet w naszej szkole. Wiele życzeń popłynęło w stronę i tych dużych i tych małych pań.

           

          10.03.

          Na lekcji wos-u w klasie 8a jedna z uczennic tej klasy zaprezentowała ukraińską mniejszość narodową w Polsce. Uczniowie poznali kulturę, zwyczaje i stroje narodowe Ukraińców.

           

          12.03.

          Na lekcji języka polskiego uczennica klasy 4b, zaprezentowała klasie swoje wiersze.

           

          Rodzice uczniów klasy 3a zorganizowali kiermasz pączków, którego celem była zbiórka pieniędzy na nowy sztandar naszej szkoły.

           

          Uczniowie klas czwartych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym “Pingwin”. Wśród uczniów naszej szkoły są laureaci i wyróżnieni.

           

          14.03.

          W szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi.

           

          Tydzień matematyczny w naszej szkole odbył się 14-17.03.2022r. W tym czasie miało miejsce wiele inicjatyw: realizacja projektu graficznego- prostokątne “Miasto Pi”, konkurs fotograficzny: “Matematyka jest wszędzie”, Dzień gier logicznych, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ”Kangur”.

           

          16.03.

          W klasie 2b mama Wiktorii, przedstawiła zawód kucharza.

           

          Odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły.

           

          17.03.

          Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie klasy 1b na zajęciach plastyczno- technicznych, wykonali portrety Pani Wiosny.

           

          19.03.

          Uczniowie klasy 3a, podczas zajęć technicznych, wykonali roboty wielofunkcyjne.

           

          Klasy 2a oraz 3b wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. W Olsztyńskim Teatrze Lalek uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Na Warmii...dawno dawno temu…", a potem udali się do Planetarium, gdzie obejrzeli seans pt. "Ziemia, Księżyc i Słońce".

           

          21.03.

          W szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa było założenie kolorowych skarpetek nie do pary.

           

          Przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w szkole, ogłaszając dzień bez plecaka.

          Dzieci z klas 1-3 przebrały się w wiosenne stroje. Było sadzenie kwiatków, robienie Marzanny, krawaty i opaski z motylami, wiosenne rymowanki, gry i zabawy, piosenki i zagadki o wiośnie.

           

          23.03.

          Uczniowie klasy 4b zainspirowani komiksem Janusza Christy pt. ,,Szkoła latania”, wykonali samodzielnie własne, ciekawe historie komiksowe.

           

          Uczniowie klasy 3b, dzięki tacie Wiktora mieli okazję zobaczyć maszyny budowlane. Ponadto każdy uczeń dostał małą niespodziankę w postaci kamizelki odblaskowej.

           

          24.03.

          Podano wyniki szkolnego Konkursu Wiedzy o Sejmie i nagrodzono najlepszych uczniów.

           

          Uczniowie klasy 1a w ramach zajęć lekcyjnych wykonali lapbooki o wiośnie.

           

          Uczniowie klasy 3b w czasie lekcji wykonali zabawki z kartonu.

           

          25.03.

          W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów, nasza szkoła zaangażowała się w realizację programu „Profilaktyka smyka”. Program ten porusza kwestie zachowania na drodze, korzystania z numerów alarmowych czy też bezpiecznego korzystania z internetu. Ponadto kształtuje postawy odpowiedzialność, uczy prawidłowego zachowania się w sytuacjach dla dzieci niecodziennych i trudnych. Zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz podczas wypoczynku letniego i zimowego.


          Na lekcji języka polskiego w klasie 4b, w ramach Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena,

          uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Johna Ronalda Ruela Tolkiena.

           

          Na lekcji języka polskiego w klasie 4b, dokonano kolejnego odkrycia literackiego. Tym razem była to książeczka pt. Magiczne przygody Pogodynki i przyjaciół”, napisana przez uczennicę tej klasy- Milenę.

           

          31.03.

          Odbyła się wycieczka uczniów klasy 2b do miejscowości Okrągłe.

           

          W klasach 1a i 1b uczennice z klasy 7a, wykorzystując prezentację i pogadankę promowały wśród dzieci zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.

           

          W marcu odbyły się kolejne zajęcia w klasie 1b w ramach projektu "Dzieci Uczą Rodziców". Tym razem odbyła się lekcja pt. "Odyseja kosmiczna". Uczniowie utrwalili pojęcia związane z kosmosem, poznali planety układu słonecznego oraz wybrali się na wirtualną wycieczkę na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na koniec zajęć uczniowie wykonali rakiety.

           

          W marcu uczniowie klasy 1b poznali kolejne zawody w ramach innowacji pedagogicznej. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się żołnierz, urzędnik oraz inżynier budowy dróg i mostów.

           

           

           

          LUTY 2022

          11.02.

          Zakończyła się akcja charytatywna "Góra Grosza". Zebraliśmy razem 278,09 zł.

          14.02.

          W Dniu św. Walentego zrodziło się wiele ciekawych pomysłów naszych dzieci na Walentynki. Uczniowie wykonywali je własnoręcznie. Działała też poczta walentynkowa.

          15.02.

          W klasie 3 b kolejni uczniowie, w ciekawy sposób zaprezentowali zawody swoich rodziców.

          16.02.

          Zakończył się ogólnopolski konkurs w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Akcja pozwoliła na zebranie pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

          W tygodniu 14-18.02 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

          17.02.

          Podczas zajęć świetlicowych dzieci zapoznały się z zagadnieniem zmian klimatu, w ramach Projektu Klimada 2,0.

          21.02.

          21 lutego odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r., w celu zwrócenia uwagi na istotę i znaczenie języka ojczystego jako dziedzictwa kulturowego.

          Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji charytatywnej zwanej SZAFOWANIEM, polegającej na zbiórce odzieży używanej. Pieniądze pozyskane za odzież przekazane zostaną na bardzo kosztowne leczenie małego Julka z Gołdapi. Akcja będzie trwała do 13.03.2022r.

          22.02.

          "Bratnie słowo sobie dajem..."

          Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Myśli Braterskiej, pod hasłem: "Bratnie słowo sobie dajem…". Jest to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez harcerki i harcerzy w całej Polsce. Dzień Myśli Braterskiej, to święto przyjaźni obchodzone od 1926 roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

          24.02.

          Zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku, uczniowie objadali się pączkami. W szkole odbył się kiermasz, zorganizowany przez rodziców uczniów kl.3a.

          28.02.

          Uczeń klasy 7a zajął II miejsce w Mistrzostwach Gminy Osielsko w Zapasach. 

           

          STYCZEŃ 2022

          10.01.

          Uczniowie klasy 4a na języku polskim tworzyli gry planszowe, dotyczące treści lektury "Mikołajek".

           

          12.01.

          W bibliotece szkolnej wystawione zostały do obejrzenia, nagrodzone w konkursie szkolnym pt. "Tu jest Moja Mała Ojczyzna", albumy uczniów kl. 8a.

           

          13.01.

          Podczas zajęć plastycznych na świetlicy, dzieci wykorzystując plastelinę, wykonały portrety swoich dziadków z okazji ich święta.

           

          14.01.

          W bibliotece szkolnej odbył się przeniesiony z grudnia konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Karola Dickensa "Opowieść Wigilijna". Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych.
          W konkursie udział wzięło15 uczniów.

           

          17.01.

          Rada Rodziców zakupiła do świetlicy materiały plastyczne.

           

          Otrzymaliśmy podziękowanie za udział szkoły w czwartej lekcji “ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ” w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ”Dzieci uczą rodziców”.

           

          W klasie 2a odbyła się kolejna prezentacja zawodu, w ramach innowacji pedagogicznej: "Zawodowy zawrót głowy".  Tym razem był to zawód żołnierza.

           

          18.01.

          Biblioteka szkolna przypomniała o DNIU KUBUSIA PUCHATKA, który przypada 18 stycznia, w rocznicę urodzin autora. W tym roku była to już 140 rocznica urodzin.

           

          21.01.

          Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w spotkaniu on-line “Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie, w ramach projektu pn. “Czy wiesz, że możesz mówić nie...”.

           

          Klasa 3b wykonała laurki z okazji DNIA BABCI I DZIADKA dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

           

          Jubileuszowy 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawitał również do naszej szkoły. W akcji zebrano 1095,72 zł.

           

          24.01.

          Rozpoczęliśmy ferie zimowe.

           

           

          GRUDZIEŃ 2021

          01.12.

          W klasie 2a gościł farmaceuta- rodzic jednego z uczniów, który opowiedział dzieciom o swojej pracy.

           

          02.12.

          Odbył się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty (1-2.12.21r).

           

          Uczniowie klasy 3b wykonywali świąteczne ozdoby na szkolny kiermasz świąteczny.

          03.12.

          Na szkolnym facebooku w Międzynarodowym dniu osób z niepełnosprawnościami, pojawiły się podstawowe informacje dotyczące osób z niepełnosprawnościami.

          05.12.

          Otrzymaliśmy informację, że Mikołaj, uczeń klasy 3b, został wyróżniony w konkursie plastycznym pt. Wolność w bieli i czerwieni”.

          06.12.

          Uczniowie naszej szkoły: Hubert z kl.7a i Mikołaj z kl.7b zostali zaproszeni na testy kontrolne piłki nożnej i wyróżnieni przez klub- Polonię Warszawa. Od lipca 2022r. zaproponowano im grę w klubie. Uczniowie gościli też na testach orgaznizowanych przez Jagiellonię Białystok, gdzie również ich wyróżniono.
           

          Duzi i mali uczniowie naszej szkoły świętowali Mikołajki.

           

          Uczennica naszej szkoły, Aurelia znalazła się w finale XXIII Przeglądu Wokalnego solistów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin powiatu giżyckiego i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

           

          07.12.

          W ramach udziału w projekcie z Ekologią na Ty, uczniowie klasy 3b wspólnie przygotowali KODEKS MŁODEGO EKOLOGA.

          08.12.

          W Szkolnym turnieju ZBIJAKA klas pierwszych, I miejsce zajęła klasa Ib, a drugie klasa Ia.

           

          Za udział w kampanii społecznej pt. “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” nasza szkoła otrzymała certyfikat szkoły przyjaznej osobom niewidomym na rok szkolny 2021/22.

           

          Uczniowie klasy 1b przystąpili do akcji charytatywnej "Świąteczne Anioły" i wykonali kartki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

           

          Uczniowie klasy 2b zapoznali się z zawodem mechanika, dzięki uprzejmości rodzica uczennicy tej klasy.

           

          09.12.

          Uczniowie kl.2a uczestniczyli w warsztatach piernikowych.

           

          Z okazji Mikołajek klasa 1b uczestniczyła w warsztatach lepienia z gliny, w Pracowni Ceramicznej "Ogniem Malowana".

           

          Uczniowie klasy 3 b wzięli udział w akcji: KARTKA DLA ŻOŁNIERZA "OD SERCA- DO SERCA", polegającej na wykonaniu kartek z życzeniami dla żołnierzy.

           

          10.12.

          Żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, Wojskowej Straży Pożarnej, przeprowadzili dla dzieci naszej szkoły zajęcia profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

           

          11.12.

          Uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w warsztatach świątecznych: malowanie kubków na Twierdzy Boyen.

          12.12.

          Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach świątecznych na Twierdzy Boyen w Chacie Świętego Mikołaja- malowali świąteczne figurki z gipsu.

          14.12.

          Odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny.

           

          Gościliśmy w szkole ekspertkę zewnętrzną, która zrealizowała w klasach: 6a, 7b, 8a, 8b zajęcia profilaktyczne na temat depresji pt. Niewidzialne rany.

           

          W ramach kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez MEiN z myślą o pierwszoklasistach stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania, uczniowie klasy
          Ia i Ib odwiedzili bibliotekę szkolną.

          15.12.

          Dziewczynki z klasy II b wykonały na zajęciach rozwijających uzdolnienia plastyczno-techniczne piękne upominki świąteczne dla całej klasy.

           

          Odbył się SZKOLNY TURNIEJ ZBIJAKA klas drugich i trzecich. Z klas drugich: I miejsce zajęła klasa 2a, II miejsce klasa 2b; natomiast z klas trzecich: I miejsce zajęła klasa 3 a, II miejsce klasa 3b.

           

          Uczniowie klasy 4a, razem z p. kucharzem uczyli się wypiekać pierniki.

           

          16.12.

          Uczniowie klasy 8b świętowali Wigilię klasową.

          17.12.

          Uczniowie klasy Vb przygotowali prezentację “Na Olimpie”- przedstawienie wybranej postaci mitologicznej.

          Uczniowie klasy 6a świętowali Wigilię klasową.

          Uczniowie klasy 2a goszcząc urzędnika, poznali na czym polega ten zawód.

          Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie kl.6a i 8a przyłączyli się do akcji “Świąteczne Anioły”, wykonujac kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

           

          21.12.

          Odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego pt. „Zimowe krajobrazy”. Wyłoniono zwycięzców.

          22.12.

          W naszej szkole odbyło się „Dwójkowe kolędowanie”. Soliści i małe zespoły wokalne zmierzyły się na parkiecie sali gimnastycznej w dziedzinie śpiewu kolęd oraz pastorałek. Jurry przyznało miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VIII.

          Ostatni dzień w szkole uczniowie kl.3b spędzili dekorując pierniki, śpiewajac kolędy i obdarowując się prezentami.

          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcjach: “Razem na święta”, “Szlachetna Paczka” i “Świąteczne Anioły”

          Uczniowie klasy 6a przyłączyli się do zbiórki darów dla Stowarzyszenia Brat Kot.

           

           

          LISTOPAD 2021

           

          02.11.

          Uczniowie klasy IIa wzięli udział w projekcie "Filtrujemy dla Bałtyku". Odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego pt. „Jesienny stworek”, w którym wzięli udział uczniowie z klas I - III.

           

          05.11.

          W naszej szkole odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Klasa 3b przebrała się za postacie z bajek. Najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki wykonali prace plastyczne - kolorowanki swoich ulubionych bohaterów z bajek.

           

          06.11.

          Członkowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się na cmentarz, by uporządkować zaniedbane groby i uczcić pamięć przodków.

           

          08.11.

          Klasa 1b wybrała się w ramach innowacji pedagogicznej "Zawodowy zawrót główy" do 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie zapoznała się z zawodem żołnierza.

           

          09.11.

          Dzieci z naszej szkoły obchodziły Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia, realizując go w ramach programu Śniadanie Daje Moc.

          Odbyły się zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas: 1a i 1b pt. "Mały Alchemik"

          W klasie 3b i 2a odbyła się kolejna lekcja w ramach ogólnopolskiej akcji "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"
          pt. "Magiczny las".

           

          10.11.

          Odbył się apel z okazji Narodowego święta Niepodległości. Szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu".

          Klasa III b wzięła udział w warsztatach na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

           

          13.11.

          Uczniowie z klasy 3a i 2b wzięli udział w wycieczce do Olsztyna,podczas której zwiedzili Planetarium i obejrzeli seans o Układzie Słonecznym.

           

          15.11.

          Zostały ogłoszone wyniki KONKURSU WOKALNEGO "NIEPODLEGŁA NIEPOKORNA", zorganizowanego przez Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, w którym udział wzięła uczennica kl.1a i wyśpiewała II miejsce piosenką „Jest takie miejsce”.

           

          19.11.

          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział, w zorganizowanym przez GOKiR w Wilkasach, XXII Powiatowym Turnieju Pięknego Czytania.

           

          20.11.

          Uczennica kl.1a otrzymała wyróżnienie w XI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Żołnierskiej "Gdy piosenka szła do wojska".

           

          22.11.

          W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych.

           

          24.11.

          Uczennica klasy 4a zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Konkursie Piosenki Polskiej o Muzyczny Laur Białej Piskiej oraz dostała się do Finału ,,Śpiewadło" organizowane przez GCK Giżycko.  

           

          26.11.

          W szkole odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia.

           

          Dwie uczennice: z kl. 4a i z kl. 1a wzięły udział w XV Festiwalu Piosenki Polskiej o Złotą nutę Pisza.

           

          27.11.

          Uczennica klasy 1a wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

          Uczennica klasy 4a uczestniczyła w Festiwalu Młodych Wykonawców w Kętrzynie.
          Uczeń klasy 7a wytańczył w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzystkiego .

           

          29.11.

          W szkole odbyła się akcja "Dzień dobry".

          Ruszyła akcja "Góra Grosza".

           

          30.11.

          W niektórych klasach odbyły się zabawy andrzejkowe.

            

           

          PAŹDZIERNIK 2021

          01.10.

          Odbyły się zajęcia dzieci z klas: 1a i 1b z panią policjantką, na temat bezpiecznej drogi do szkoły.
           

          Kolejny raz w naszej szkole został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. W czasie przerw międzylekcyjnych sprawdzana była znajomość tabliczki mnożenia nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli.

          W klasach 4-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia.

           

          04.10

          Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach z robotyki w Ełku. Dzieci stworzyli swoje roboty, którym nadali oryginalne nazwy.

          Reprezantacja szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2021. Trzy wygrane mecze z Węgorzewem, Oleckiem i Miłkami pozwoliły na zajecie I miejsca i awans do półfinałów województwa. 

          06.10.

          Reprezentanci naszej szkoły: Hanna Chojnowska, Sebastian Dereszkiewicz, Szymon Golonko uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Ortograficznym Gżegżółka”, organizowanym przez GOK i R w Wilkasach. Indywidualnie Szymon zajął II miejsce, natomiast zespół Szkoły Podstawowej nr 2 zajął III miejsce.

          07.10

          Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku. Dzieci dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, utrwaliły wiedzę na temat dbania o higienę oraz dowiedziały się, w jaki sposób powinny nosić plecak, aby zadbać o swój kręgosłup.

          Uczniowie klasy 6a zwiedzili Twierdzę Boyen i poznali historię tego XIX-wiecznego zabytku.

          Nasza drużyna -SP.2- zajęła 4 miejsce w półfinałowym turnieju Moje Boisko Orlik 2021 i nie weszła do finału.

          08.10

          Uczniowie klasy 8a wzięli udział w obchodach święta 112 Batalionu Remontowego w Giżycku.

          Uczniowie kl. 3a odbyli spotkanie z p. pielęgniarką. Dowiedzieli się o prawidłowych nawykach żywieniowych, higienie i aktywności fizycznej.

          11.10.

          Dzieci z klasy 1a i 1b na zajęciach dodatkowych, rozwijających uzdolnienia z Małego Al- chemika zgłębiały swoją wiedzę na temat doświadczeń.

          Uczniowie klasy 2a, 3b wzięły udział w akcji "Dzieci uczą rodziców",która obejmuje tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury oraz historii.  

          Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”. Uczniowie klas I-III  uczestniczyli w warsztatach, w czasie których zapoznali się z tematyką funkcjonowania osób niewidomych i niedowidzących.

          12.10.

          Uczniowie klasy 3b wybrali się do Mobilnej strefy nauki Planety Energii i Fundacji ORLEN, która zawitała do naszego miasta.

           

          13.10.

          W związku ze Świętem Naszej Szkoły, wszystkie klasy uczestniczyły w apelu, przygotowanym przez wybranych uczniów z kl. 4a, 7b oraz uczennicę z kl.1a.

           

          14.10.

          Odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

          W tym roku nagroda burmistrza z okazji DEN, trafiła w ręce p. Marioli Szerenos.

           

          20.10

          Do klas 8b i 8a na lekcję wos-u została zaproszona p. Rzecznik Praw Konsumenta. Uczniowie poznali prawa konsumenta.

          22.10.

          Odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

           

          W naszej bibliotece gościliśmy p. bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne
          dla klasy II b.

           

          Dzieci z klas 1a i b wzięły udział w projekcie- Zawodowy zawrót głowy.  

           

          Uczniowie z klasy 1b obejrzeli spektakl pt. "Podróże Pana Kleksa", w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku.

           

          W naszej szkole odbył się tydzień kaligrafii (18- 22 października). Na lekcjach języka polskiego w klasach 4b, 5b, 7a, 8a, 8b uczniowie różnymi stylami i z pomocą różnych materiałów piśmienniczych przepisywali fragmenty tekstów. Uczniowie kl.6a specjalnymi mazakami tworzyli swoje podpisy na szybie pracowni technicznej. Uczniowie klas 5a i 5b pisali różnymi narzędziami na papierze. Klasy 4a i 4b tworzyły piękne napisy kredą na boisku. Odbył się też konkurs, w którym wzięło udział 12 osób z klas 5-8. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nagrodzone zostały trzy osoby: I miejsce przyznano Hannie Poznańskiej z 8a, II- Zuzannie Pytel(7a) i III- Annie Sacharczuk (7a).

           

          25.10

          Nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem akcji była popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

           

          W Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej uczniowie klasy 2a, uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach z elementami biblioterapii pod nazwą: POGOTOWIE LITERACKIE.

           

          27.10

          Uczniowie klasy 8b na lekcji wos-u spotkali się z historykiem p. Janem Sektą, który opowiedział im o ciekawych faktach z życia Wojciecha Ketrzynskiego, Jana Bułhaka oraz dawnych mieszkańcach Giżycka.

           

          29.10.

          Uczniowie klasy IIa wzięli udział w projekcie "Filtrujemy dla Bałtyku". Była to cenna lekcja o naszym morzu i jego mieszkańcach, którzy od lat mierzą się z problemem zanieczyszczeń.  

           

          WRZESIEŃ 2021

          01.09
          Uroczyście rozpoczęliśmy Rok szkolny 2021/2022.
          03.09
          Jako szkoła wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji narodowego czytania. W tym roku czytaliśmy
          „Moralność Pani Dulskiej”.

          14.09
          W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac, w których
          kropka zajmowała najważniejsze miejsce.

          15.09
          W ramach integracji, klasy 8a i 8b pojechały na biwak.
          W tym roku uczniowie, mogą korzystać ze specjalitycznej sali, znajdującej się w naszej szkole. Jest to
          Sala Integracji Sensorycznej, która została wyposażona w odpowiednie, certyfikowane sprzęty i
          pomoce.

          18.09
          Dzięki Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich uczniowie klasy IIa rozpoczęli realizację
          projektu: EkoProgramowanie z Minecraftem. Dzięki projektowi, dzieci poznają podstawy
          programowania jak i ekologii.

          20.09
          Obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu, który rozpoczęły zajęcia na basenie. Odbyły się też zajęcia
          na lodowisku, rywalizacja o tytuł Mistrza żonglerki. Rzucanka Siatkarska, tenis stołowy, a także
          ćwiczenia z wykorzystaniem gumowych piłek oraz z gumami MINIBAND.

          28.09
          Klasa 1a obchodziła dzień pustej klasy. Dzieci spędziły go za murami naszej szkoły. Uczniowie
          wybrali się do parku, gdzie szukali oznak jesieni, zbierali kolorowe liście i tworzyli magiczne obrazy i
          kompozycje.

          30.09
          Uczniowie i ci mali, i ci starsi, świętowali Dzień Chłopaka.
          W naszej szkole, odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.