• Co?Gdzie?Kiedy?

    • Czerwiec 2022

     01.06.

     Z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w naszej szkole Klub Sportowy Tytani Giżycko, z którym w tym roku została nawiązana współpraca. Odbył się pokaz rozgrzewki zawodników pod kierunkiem Pani trener Małgorzaty Rogisz i z komentarzem trenera Pana Tomka Rogisza. Poznaliśmy niektóre elementy walk zapaśniczych, a na koniec uczniowie spróbowali swoich sił w walce z zawodnikami klubu. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe między starszymi klasami. Natomiast klasy I-III świętowały Dzień Dziecka na zorganizowanych, klasowych wyjściach poza szkołę.

     W ramach Kiermaszu Zdrowego Jedzenia uczniowie klasy 1b własnoręcznie wykonali kanapki i zdrowe przekąski, które następnie zostały zjedzone przez dzieci

     Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych i higienicznych dla uchodźców z Ukrainy.

     02.06.

     W klasie 2b uczniowie poznali kolejne zawody rodziców. Tym razem były to zawody: prokuratora, dyspozytora Portu Żeglugi Mazurskiej oraz niełatwa sztuka szycia żagli.

     Klasa 6a pojechała na wycieczkę do Torunia.

     Uczeń klasy 2a zaprezentował swoim kolegom i koleżankom zawód żołnierza.

     03.06.

     Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu: „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

     Uczniowie klasy 7a odwiedzili Placówkę Żandarmerii Wojskowej w Giżycku.

     Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji w-fu na wesoło.

     Klasa 2b przygotowała posiłki z klasowej książki kucharskiej z eko-przepisami, które następnie zostały zjedzone.

     W naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Do akcji w sposób szczególny włączyły się klasy: 2a, 2b, 3b.

     W ramach akcji " Dzieci uczą rodziców"- klasa 3b zrealizowała 9 temat pt. "Park Jurajski"

     W klasie 2a oraz 3a przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa, w ramach programu „Na ratunek Poli -Profilaktyka Smyka”.

     07.06.

     Odbyła się kolejna żywa lekcja historii w naszej szkole. Tym razem tematem przewodnim był średniowieczny turniej rycerski.
      

     W naszej szkole miało miejsce muzyczne spotkanie profilaktyczne pt. "Zło dobrem zwyciężaj".

     08.06.

     Zimą tego roku Dyrektor Szkoły nawiązała współpracę z litewskim Gimnazjum w miejscowości Pokroje (Pakruojis) w okręgu szawelskim. Nasi uczniowie odwiedzą Litwę już we wrześniu. Tymczasem Panie Agnieszka Krejczy i Monika Lipert - Masiejczyk jako nauczycielki odpowiedzialne za współpracę i opiekę nad uczniami w dniach 7-8 czerwca br. odwiedziły partnerską szkołę w celu uzgodnienia programu wizyty. Wizytowały również miejsce, w którym młodzież zrealizuje przygotowany program.

     09.06.

     Został rozstrzygnięty Konkurs "Pięknego czytania klas I-III".

     Uczniowie klasy 3a zrealizowali ogólnopolski projekt edukacyjny "W kosmos z klasą".

     Dzieci pod opieką wychowawcy odkrywali jak niezwykły jest świat kosmosu. Odwiedzili Planetarium w Olsztynie, realizowali w ciągu roku zadania związane z projektem.

     Uczniowie z klasy 3a, na zajęciach, zrealizowały program edukacji ekologicznej "Kubusiowi Przyjaciele natury", w ramach którego poszerzyli swoją wiedzę o następującą tematykę: dbałość o zdrowie (w ogrodzie-jem warzywa i owoce), rośliny i zwierzęta leśne, czystość wody naszych mazurskich jezior.

     10.06.

     Zostały rozdane nagrody laureatom szkolnego konkursu Talent Roku 2022.

     Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za konkurs Postaci z Bajek.

     W ramach innowacji "Zawodowy zawrót głowy-zawody moich bliskich" uczennica kl. 3a przybliżyła rówieśnikom zawody swoich rodziców: stolarz i referent administracyjny.

     Dzieci koła artystycznego z kl.3a wykonały prace plastyczne na konkurs promujący zdrowy styl życia z angielskim hasłem.

     13.06.

     Odbyła się wycieczka do Olsztyna klasy 4b.

     14.06.

     Odbył się Konkurs na Mistrza Sudoku.

     20.06

     Uczennice klasy 8a zaprosiły uczniów klas drugich do Historycznej Zgaduli. Głównym celem było zaciekawienie dzieci historią poprzez zabawę. Drugoklasiści popisali się dużą wiedzą dotyczącą najważniejszych wydarzeń i postaci, nie tylko z dziejów Polski, ale i świata.

     Rozstrzygnięto konkursu "Moje origami" w kl.2a.

     22.06.

     W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej i Sanepidu z okazji apelu poświęconego bezpieczeństwu podczas wakacji.

     Odbyła się rywalizacja sportowa w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku w piłce nożnej. W turnieju wzięły udział dwie drużyny z klas ósmych oraz mieszanka młodzieży z klas młodszych. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 8b, drugie miejsce zajęła klasa 8a, a trzecie chłopcy z klas 4-6.

     Klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego Mazurskie Chaty w Pieckach.

     Marysia z kl. 3a została laureatką w ogólnopolskim konkursie matematycznym, a Marcin został wyróżniony.

     Realizowanie założeń innowacji „Zawodowy zawrót głowy-zawody moich bliskich” w klasie 2b trwało jeszcze w ostatnim tygodniu nauki. Uczniowie poznali zawody: pracownika banku, służby więziennej, a także elektryka.

     Sukcesy odnieśli uczniowie z kl. 4 a i 4 b w Ogólnopolskim konkursie PANDA z przyrody.

     Uczniowie lasy 3a i 2a z okazji Dnia Ojca za pośrednictwem szkolnego facebooka zadedykowali życzenia tatom.

     24.06.

     Dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne i ukończenia szkoły, nagrody za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, stypendia naukowe i sportowe.

     Nagrodę Burmistrza dla najlepszego ucznia otrzymał Jan z klasy 6a.

     Najlepszą Absolwentką została Hania Ch. z klasy 8a.

     Sportowcem Roku została Amelia z klasy 7a.

     Puchar Dyrektora dla Najlepszego Oddziału trafił do klasy 4a.

      

     MAJ 2022

     04.05.

     Uczniowie koła artystycznego z klasy trzeciej zrealizowali innowację pedagogiczną: teatrzyk w języku angielskim pt.: "Cinderella".

     Odbyła się uroczystość przekazania sztandaru społeczności naszej szkoły.
     Drugą część uroczystości stanowił apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja, przygotowany przez uczniów klasy 4 b.

     05.05

     Odbyła się żywa lekcja historii dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pan Jacenty opowiedział o czasach Mieszka I.

     06.05

     Zakończyła się zbiórka karmy dla kotów. Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu „Brat Kot”.

     Klasa 1 a zakończyła projekt związany z doradztwem zawodowym. Dzieci poznały kolejne zawody: handlowca oraz pracownika firmy KOMA, która zajmuje się wywozem odpadów.

     W ramach programu „Praca zawodowa moich rodziców” klasa 3a gościła mamę Zosi, która opowiedziała o swoim zawodzie, o swojej pracy w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku.

     09.05

     Uczniowie klasy 3b odbyli spotkanie z Panią psycholog, na temat: "Dobra koleżanka, dobry kolega".

     Odbyło się w naszej szkole spotkanie zorganizowane dla uczennic klas 5-8 pt.: Między nami kobietkami. Podczas prelekcji poruszone zostały tematy dorastania, emocji i problemów wieku dojrzewania.

     10.05

     W poniedziałek 9 maja i we wtorek 10 maja naszą bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z przedszkola Krasnal. Dzieci zapoznały się ze specyfiką funkcjonowania biblioteki szkolnej. Poznały księgozbiór biblioteki, z wyszczególnieniem pozycji dla najmłodszych czytelników. W ramach promocji czytelnictwa wysłuchały wiersza Tadeusza Kubiaka "Ja jestem książka" oraz fragmentu lektury klasy pierwszej "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej.

     11.05

     Część uczniów naszej szkoły uczestniczyła w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Giżycku pt. „Instrumenty same grają, czyli jak wydobywają się dźwięki na różnych instrumentach”. Wśród występujących artystów byli także uczniowie SP2.

     Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach wykonywania lizaków w jednej z giżyckich kawiarni.

     Ogłoszono wyniki konkursu recytatorskiego klas 1-3.

     12.05

     Klasa 1a wybrała się do ZUOK Spytkowo na wycieczkę połączoną z warsztatami ekologicznymi. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska, jak również pozyskali nową wiedzę. Rozwiązywali zagadki, quizy, uczestniczyli, w krótkim wykładzie, a także odwiedzili sortownię.

     Odbyła się rywalizacja sportowa między czwartymi klasami .W rzucance siatkarskiej zwyciężyła klasa 4a.

     13.05

     Uczniowie klasy 4 b aktywnie uczestniczyli w bibliotecznych zajęciach edukacyjnych "Nasza biblioteka".

     Gościliśmy w naszej szkole Panią Ninę, nauczycielkę języka angielskiego z Ukrainy. Lekcje z Panią Niną odbyły się w klasach czwartych. Podczas zajęć uczniowie mieli szansę poznać zagadnienia z zakresu kultury i geografii naszego sąsiada. Zajęcia przeprowadzone były razem z nauczycielką języka angielskiego, która prowadzi zajęcia z dziećmi na co dzień.

     14.05

     Eryk, uczeń klasy 7 a, wraz ze swoją taneczną partnerką, wytańczyli I miejsce w konkursie tanecznym.

     16.05

     W dniach 8-15 maja w naszej szkole miał miejsce Tydzień Bibliotek. Tydzień poświęcony bibliotekom organizowany jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na problematykę upowszechniania czytelnictwa, rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz popularyzację różnorodnych form pracy z czytelnikiem. Uczniowie zostali zaproszeni do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

     Klasa 2 b wykonała ciekawe prace pt.: „Las w słoiku”.

     Klasa 3b gościła panie z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Giżycku, które przeprowadziły pogadankę na temat higieny. Dwie dziewczynki zostały także nagrodzone za udział w konkursie "Myję ręce bo wiem więcej".

     Reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w turnieju piłki siatkowej INKA CUP 2022 w Szkole Podstawowej nr 3. Dziewczęta po rozegranych meczach uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjno-historycznych oraz zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez organizatorów całego przedsięwzięcia, którym był Instytut Pamięci Narodowej.

     17.05

     W naszej szkole odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego "Kiermasz ciast".

     Uczniowie klasy 5b uczestniczyli w wycieczce do Węgorzewa. Dzieci brały udział w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przy Muzeum Kultury Ludowej, zwiedzały muzeum, w którym obejrzeli wystawę prac ,,podlaskiego Nikifora” Stanisława Poskrobko oraz stare pocztówki z Węgorzewa. Uczniowie odwiedzili także pracownię ceramiczną oraz zwiedzili skansen. Mieli też możliwość obejrzenia trzech różnych chat, w których zorganizowano izby mieszkalne, warsztat tkacki. Zobaczyli wytwory pracy rymarza i bednarza. Obejrzeli również starą kuźnię.

     18.05

     Klasa 1b ukończyła kolejną lekcję w ramach Programu "Dzieci Uczą Rodziców". Była to już 8 lekcja pt.”zielona ziemia”.

     Klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Lasu Miejskiego, gdzie uczniowie poznali zawód leśnika. Pierwszaki wzbogaciły się o wiedzę o lesie, a także o doświadczenie spotkania z dzięciołem czarnym, łabędziami i kaczkami krzyżówkami.

     Uczniowie klasy 1b zaangażowali się w ogólnopolską kampanię „Przytul się do drzewa”. Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, a także uwrażliwienie uczniów na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

     W akcji tej uczestniczyły także uczniowie klas: 1a, 7a, 2a, 3b.

     19.05

     Uczniowie klasy 2a mieli okazję poznać pracę rodziców Mikołaja. Odwiedzili giżycki port, zobaczyli jak wyglądają łodzie i porozmawiali o zasadach bezpieczeństwa na wodzie.

     Uczniowie klasy 2a zrealizowali swoje pomysły na ćwiczenia i zabawy w parku. Wykonali też jedno z zadań ekologicznych, dotyczące czytania z przyrodą w tle oraz bawili się w detektywów realizując projekt "Z Detektywem Pozytywką uczymy się logicznego myślenia".

     20.05.

     Zakończyliśmy zbiórkę makulatury. Klasa 7a  zebrała jej najwięcej.

     Rozstrzygnięty został konkurs pt. Jestem ekologicznym poetą.

     Uczniowie klas 3a i 2b wybrali się na wycieczkę do Ełku.

     Spośród uczniów klas 1-3, uczestniczących w konkursie wiedzy o Polsce, najlepsi okazali się uczniowie kl.3b.

     Klasa 3b razem z zaproszonym gościem w ramach projektu „Z ekologią na Ty!”, wybrała się do parku, aby na tle przyrody wysłuchać treści książki Leo Bormans pt. "Szczęście''. Pani Maria- bibliotekarka z naszej szkoły przeczytała dzieciom opowieść o Pluszczyku. Lekcja dotyczyła trudnego tematu „bycia sobą”, czyli akceptowania tego, kim się jest i poczucia, że dobrze nam we własnej skórze.

     Klasa 4 a i 5 a były na wycieczce do Torunia. Uczniowie zwiedzili rodzinne miasto Mikołaja Kopernika i muzeum naszego wielkiego astronoma. Wzięli udział w warsztatach wypiekania toruńskich pierników, a na koniec odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

     Wyłoniono zwycięzców szkolnego konkursu dla uczniów klas 4, pt. "Historia moją pasją".
      

     25.05

     Uczniowie klas 1-3 sumiennie przygotowali się do Dnia Mamy. Dzieci wykonały małe niespodzianki swoim mamom.

     26.05

     W dniach 24, 25, 26.06 odbyły się egzaminy ósmoklasistów.

     27.05

     Podczas zajęć świetlicowych mieliśmy przyjemność gościć panie policjantki, które z racji zbliżających się wakacji, przypomniały dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu i nie tylko.

     Odbyła się kolejna lekcja klasy 3 a w ramach innowacji pedagogicznej "Zawody moich bliskich". 

     W czasie zajęć uczniowie klasy 3b uczyli się kodowania.

     30.05

     Odbyła się trzydniowa wycieczka klas 7a, 7b, 8a i 8 b.

     Reprezentanci naszej szkoły wygrali bieg przełajowy w czasie Memoriału im. Karola Chmielewskiego na Stadionie Miejskim W Giżycku. W tym samym czasie odbywały się Drużynowe Wojewódzkie Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym 2009 i młodsi, w których również uczestniczyli nasi uczniowie.

     31.05

     W klasach 1-3 odbył się Dzień Postaci z Bajek.

      

      

     KWIECIEŃ 2022

      

     01.04.

     Nasi uczniowie dołączyli do obchodów Dnia Autyzmu. Były filmy edukacyjne, pogadanki i karty pracy. A ubrania dzieci miały barwę niebieską.

      

     Dzięki uprzejmości mamy jednej z uczennic kl.2a, dzieci poznały zawód przedstawiciela medycznego.

      

     02.04.

     W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika.

      

     Uczniowie klas czwartych podczas lekcji przyrody uczyli się o uzależnieniach. Dowiedzieli się czym jest asertywność oraz jakie są metody odmawiania. Wykonali pomysłowe plakaty "Stop uzależnieniom".

      

     W klasie 5b uczniowie świętując Międzynarodowy Dzień Teatru, wykonali słowniczek teatralny i samodzielnie uszyli pacynki. 

      

     03.04.

     Uczniowie klasy 3a uczyli się programować na zajęciach komputerowych.

      

     Uczniowie z klasy 3a wykonali plakaty zawodów swoich rodziców oraz opowiedzieli o nich kolegom i koleżankom z klasy.

      

     04.04.

     Odbyły się zajęcia historyczno-edukacyjne pt. "DRUŻYNA INKI". Była to ciekawa lekcja historii połączona z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

      

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczniowie klasy 1b wybrali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia edukacyjne promujące książkę i czytanie.

      

     05.04.

     Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 8A gościli przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku.

      

     W czasie warsztatów wielkanocnych, uczniowie klasy 3b wraz z rodzicami wykonali śliczne dekoracje wielkanocne, które trafią na kiermasz świąteczny.

      

     06.04.

     W naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii pt. Wiwat Konstytucja 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie klas 5-8.

      

     07.04.

     Uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w Dniu Otwartym szkół średnich w Giżycku.

      

     Uczniowie klasy 5b wybrali się do pizzerni Da Grasso na warsztaty, gdzie w odpowiednim stroju przygotowywali pizze.

     Nasi uczniowie z klas 1a, 1b i 3b dołączyli do akcji charytatywnej Świąteczne Anioły i przygotowali kartki świąteczne dla podopiecznych Giżyckiego Domu Pomocy Społecznej.

      

     08.04.

     W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej.

      

     Uczniowie klasy 1b wykonali zające ze skarpetek i stroiki świąteczne na Kiermasz Wielkanocny.

      

     11.04.

     W naszej szkole zakończyliśmy obchody Tygodnia zdrowia, który obfitował w lekcje dotyczące zdrowego stylu życia. Uczniowie klas młodszych obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice z klasy 7, przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia, zrobili książkę kucharską z przepisami, własnoręcznie przygotowywali zdrowe przekąski. Uczennice z klasy 8 przedstawiły dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej piramidę żywienia. Uczniowie klasy 1b uczyli się czytać etykiety różnych produktów. Dzieci badały również ile cukru jest w jedzeniu i piciu oraz poznały witaminy i dowiedziały się skąd je czerpać, a także w czym pomagają naszemu organizmowi. Na edukacji informatycznej uczniowie wykonali plakaty dotyczące zdrowia. 

     W ramach Tygodnia zdrowia odbył się Tydzień sportu. Bezkonkurencyjna okazała się sportowa kl. 4.

      

     Uczniowie kl.2a wykonali na kiermasz świąteczny koszyczki wielkanocne, zaś uczniowie klasy 2b przygotowały ozdobne jajka. Dzieci z kl. 3a wykonały wielkanocne zajączki, kartki świąteczne, koguciki, jajka ozdobne.

      

     Uczniowie klasa 8b spotkali się z przedstawicielami ZSZ i Technikum nr 3 w Giżycku.

      

     Uczniowie klasy 8a gościli na lekcji godziny wychowawczej przedstawicieli II LO w Giżycku.

      

     12.04.

     Reprezentacja szkoły wygrała halowy turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Chłopcy otrzymali puchar za zajęcie I miejsca.

      

     13.04.

     Na szkolnym facebooku nasza szkoła upamiętniła Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia,
     uchwalony 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej – oficerom Wojska Polskiego.

      

     Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę materiałów opatrunkowych i medycznych z przeznaczeniem dla szpitali na Ukrainie. Choć akcja trwała tylko tydzień, zebrano dwa kartony darów.

      

     Rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny pt. „Najciekawsze zwierzątko wielkanocne”. W twórczych zmaganiach brali udział uczniowie z klas I- III. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

     Dzięki uprzejmości mamy ucznia klasy 3b, dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca w banku.

      

     20.04.

     Klasa 4a zgłębiła tajniki zawodu stomatologa oraz ortodonty. Gość, doktor Joanna van Straelen, przypomniała, jak ważne dla naszego zdrowia są zdrowe zęby.

      

     Uczniowie klasy 6a uczestniczyli w akcji sadzenia lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Borki.

      

     21.04.

     Uczniowie klasy 7a udali się z wizytą do Sądu Rejonowego w Giżycku w celu spotkania z zawodowym kuratorem rodzinnym. W sali rozpraw z uwagą wysłuchali pogadanki o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

      

     Odbył się konkurs biblioteczny „Moja książeczka”. Konkurs skierowany był do uczniów świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników było własnoręczne wykonanie mini-książeczki podczas zajęć świetlicowych. Udział w konkursie wzięło 11 osób.

      

     22.04.

     Obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji podczas zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się, dlaczego klimat się zmienia. Obejrzeli filmik wyjaśniający mechanizm efektu cieplarnianego, grali w gry, dzięki którym utrwalili zdobytą wiedzę. Odbyło się też sprzątanie terenu blisko szkoły. Uczniowie klasy 5b wypełnili test- klasowy konkurs ekologiczny. Dzieci wykazały się pomysłowością w związku z dbałością o naszą planetę, wykonali kolorowanki. Odbył się konkurs prac plastycznych promujących Dzień Ziemi.

      

     Uczennica klasy 1a wzięła udział w jubileuszowym X Regionalnym Konkursie Piosenki „Śpiewający Kormoran” w Wilkasach, prezentując piosenkę „Koci wesoły świat”. Nikola zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

      

     W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Wieczorny Maraton Rozwiązywania Zadań Egzaminacyjnych z Matematyki. W spotkaniu wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. W ciągu 3 godzin rozwiązali oni w sumie 70 zadań.

      

     26.04.

     Kinga- uczennica klasy 8a, została nagrodzona w konkursie biblioteczno- informatycznym na najciekawszą reklamę wybranej książki.

      

     27.04.

     Uczniowie klasy 5b, na języku polskim, pracując w zespołach przygotowali przedstawienia. Wybrać można było jedną z ballad Adama Mickiewicza. Wielką popularnością cieszyła się Pani Twardowska”, ale podjęto się też inscenizacji Świtezianki”. Praca była bardzo zróżnicowana. Pokuszono się o przygotowanie teatrzyków, pięknych kukiełek, starano się oddać tajemniczość i nastrój prezentowanych utworów.

      

     Rozstrzygnięty został konkurs Talent roku 2021/2022ˮ.
     Komisja wybrała najlepszych spośród nominowanych w dwóch kategoriach: klas I-III i klas IV-VIII. Laureatem w pierwszej kategorii został Piotr z kl.3a. W drugiej kategorii laureatką ogłoszono Milenę z kl.7a. Przyznano również wyróżnienie, które otrzymała Ania z kl.7a.

      

     28.04.

     Uczniowie kl.8b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso. Była to okazja, aby przyjrzeć się pracy pizzermana oraz kelnera.

      

     Z okazji Święta Ziemi klasa 3a wraz z wychowawczynią i rodzicami udała się do lasu w Woliskach, gdzie odbyło się sadzenie drzewek świerku.

      

     W klasie 4b odbył się konkurs pięknego czytania. Wiele osób przygotowało się do niego z niezwykła starannością. Dobrane zostały ciekawe fragmenty, modulowano głos, zwracano baczną uwagę na ortografię i interpunkcję.

      

     29.04.

     Klasy: 5a i 4a sprzątały świat. A po pracy- zasłużony odpoczynek i posiłek. Było coś słodkiego i ognisko.

      

      

      

      

     MARZEC 2022

     01.03.

     Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas 4- 6 pt. Rama zamiast ekranuˮ i konkurs plastyczny dla klas 1-3 Superbohaterˮ, który ochroni mnie przed niebezpieczeństwem w Internecie.
     Najlepsze prace uczniów nagrodzono. Konkursy zostały ogłoszone w szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

      

     02.03.

     W klasie 2b odbyła się prezentacja zawodu pod hasłem: Mój tata jest żołnierzem. Natomiast uczniowie kl.1b dowiedzieli się na czym polega zawód: elektroradiologa, manikiurzystki oraz żołnierza.

      

     04.03.

     Nasza szkoła przystąpiła do akcji pomocy Ukrainie. Zbieraliśmy zabawki, przybory papiernicze, artykuły higieniczne, lekarstwa oraz żywność.

      

     W ramach Doradztwa Zawodowego, uczniowie klasy 1a poznali następujące zawody: kontroler samolotów, budowlaniec, wojskowy, fotograf, Menager hotelu, kelnerka, kierowca zawodowy tira.

      

     07.03.

     Rozpoczął się Tydzień Języków Obcych. Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego przygotowały z tej okazji mnóstwo gier, zabaw i konkursów. Były to m.in.: dyktando w języku niemieckim, konkurs literowania w języku angielskim, konkurs "Poezja w Przekładach", warsztaty propagujące wiedzę o Wielkiej Brytanii i inne.

      

     Uczniowie klasy 5b na lekcji języka angielskiego, sporządzali sketchnotki-notatki graficzne łączące w sobie pismo i rysunki.

      

     Z okazji Dnia Kobiet klasy: 1a oraz 1b wybrały się na warsztaty z robienia lizaków.  Było słodko...

      

     08.03.

     Dzień radosny, dzień przyjemny dla wszystkich kobiet w naszej szkole. Wiele życzeń popłynęło w stronę i tych dużych i tych małych pań.

      

     10.03.

     Na lekcji wos-u w klasie 8a jedna z uczennic tej klasy zaprezentowała ukraińską mniejszość narodową w Polsce. Uczniowie poznali kulturę, zwyczaje i stroje narodowe Ukraińców.

      

     12.03.

     Na lekcji języka polskiego uczennica klasy 4b, zaprezentowała klasie swoje wiersze.

      

     Rodzice uczniów klasy 3a zorganizowali kiermasz pączków, którego celem była zbiórka pieniędzy na nowy sztandar naszej szkoły.

      

     Uczniowie klas czwartych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym “Pingwin”. Wśród uczniów naszej szkoły są laureaci i wyróżnieni.

      

     14.03.

     W szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi.

      

     Tydzień matematyczny w naszej szkole odbył się 14-17.03.2022r. W tym czasie miało miejsce wiele inicjatyw: realizacja projektu graficznego- prostokątne “Miasto Pi”, konkurs fotograficzny: “Matematyka jest wszędzie”, Dzień gier logicznych, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ”Kangur”.

      

     16.03.

     W klasie 2b mama Wiktorii, przedstawiła zawód kucharza.

      

     Odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły.

      

     17.03.

     Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie klasy 1b na zajęciach plastyczno- technicznych, wykonali portrety Pani Wiosny.

      

     19.03.

     Uczniowie klasy 3a, podczas zajęć technicznych, wykonali roboty wielofunkcyjne.

      

     Klasy 2a oraz 3b wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. W Olsztyńskim Teatrze Lalek uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Na Warmii...dawno dawno temu…", a potem udali się do Planetarium, gdzie obejrzeli seans pt. "Ziemia, Księżyc i Słońce".

      

     21.03.

     W szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa było założenie kolorowych skarpetek nie do pary.

      

     Przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w szkole, ogłaszając dzień bez plecaka.

     Dzieci z klas 1-3 przebrały się w wiosenne stroje. Było sadzenie kwiatków, robienie Marzanny, krawaty i opaski z motylami, wiosenne rymowanki, gry i zabawy, piosenki i zagadki o wiośnie.

      

     23.03.

     Uczniowie klasy 4b zainspirowani komiksem Janusza Christy pt. ,,Szkoła latania”, wykonali samodzielnie własne, ciekawe historie komiksowe.

      

     Uczniowie klasy 3b, dzięki tacie Wiktora mieli okazję zobaczyć maszyny budowlane. Ponadto każdy uczeń dostał małą niespodziankę w postaci kamizelki odblaskowej.

      

     24.03.

     Podano wyniki szkolnego Konkursu Wiedzy o Sejmie i nagrodzono najlepszych uczniów.

      

     Uczniowie klasy 1a w ramach zajęć lekcyjnych wykonali lapbooki o wiośnie.

      

     Uczniowie klasy 3b w czasie lekcji wykonali zabawki z kartonu.

      

     25.03.

     W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów, nasza szkoła zaangażowała się w realizację programu „Profilaktyka smyka”. Program ten porusza kwestie zachowania na drodze, korzystania z numerów alarmowych czy też bezpiecznego korzystania z internetu. Ponadto kształtuje postawy odpowiedzialność, uczy prawidłowego zachowania się w sytuacjach dla dzieci niecodziennych i trudnych. Zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz podczas wypoczynku letniego i zimowego.


     Na lekcji języka polskiego w klasie 4b, w ramach Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena,

     uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Johna Ronalda Ruela Tolkiena.

      

     Na lekcji języka polskiego w klasie 4b, dokonano kolejnego odkrycia literackiego. Tym razem była to książeczka pt. Magiczne przygody Pogodynki i przyjaciół”, napisana przez uczennicę tej klasy- Milenę.

      

     31.03.

     Odbyła się wycieczka uczniów klasy 2b do miejscowości Okrągłe.

      

     W klasach 1a i 1b uczennice z klasy 7a, wykorzystując prezentację i pogadankę promowały wśród dzieci zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.

      

     W marcu odbyły się kolejne zajęcia w klasie 1b w ramach projektu "Dzieci Uczą Rodziców". Tym razem odbyła się lekcja pt. "Odyseja kosmiczna". Uczniowie utrwalili pojęcia związane z kosmosem, poznali planety układu słonecznego oraz wybrali się na wirtualną wycieczkę na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na koniec zajęć uczniowie wykonali rakiety.

      

     W marcu uczniowie klasy 1b poznali kolejne zawody w ramach innowacji pedagogicznej. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się żołnierz, urzędnik oraz inżynier budowy dróg i mostów.

      

      

      

     LUTY 2022

     11.02.

     Zakończyła się akcja charytatywna "Góra Grosza". Zebraliśmy razem 278,09 zł.

     14.02.

     W Dniu św. Walentego zrodziło się wiele ciekawych pomysłów naszych dzieci na Walentynki. Uczniowie wykonywali je własnoręcznie. Działała też poczta walentynkowa.

     15.02.

     W klasie 3 b kolejni uczniowie, w ciekawy sposób zaprezentowali zawody swoich rodziców.

     16.02.

     Zakończył się ogólnopolski konkurs w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Akcja pozwoliła na zebranie pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

     W tygodniu 14-18.02 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

     17.02.

     Podczas zajęć świetlicowych dzieci zapoznały się z zagadnieniem zmian klimatu, w ramach Projektu Klimada 2,0.

     21.02.

     21 lutego odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r., w celu zwrócenia uwagi na istotę i znaczenie języka ojczystego jako dziedzictwa kulturowego.

     Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji charytatywnej zwanej SZAFOWANIEM, polegającej na zbiórce odzieży używanej. Pieniądze pozyskane za odzież przekazane zostaną na bardzo kosztowne leczenie małego Julka z Gołdapi. Akcja będzie trwała do 13.03.2022r.

     22.02.

     "Bratnie słowo sobie dajem..."

     Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Myśli Braterskiej, pod hasłem: "Bratnie słowo sobie dajem…". Jest to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez harcerki i harcerzy w całej Polsce. Dzień Myśli Braterskiej, to święto przyjaźni obchodzone od 1926 roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

     24.02.

     Zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku, uczniowie objadali się pączkami. W szkole odbył się kiermasz, zorganizowany przez rodziców uczniów kl.3a.

     28.02.

     Uczeń klasy 7a zajął II miejsce w Mistrzostwach Gminy Osielsko w Zapasach. 

      

     STYCZEŃ 2022

     10.01.

     Uczniowie klasy 4a na języku polskim tworzyli gry planszowe, dotyczące treści lektury "Mikołajek".

      

     12.01.

     W bibliotece szkolnej wystawione zostały do obejrzenia, nagrodzone w konkursie szkolnym pt. "Tu jest Moja Mała Ojczyzna", albumy uczniów kl. 8a.

      

     13.01.

     Podczas zajęć plastycznych na świetlicy, dzieci wykorzystując plastelinę, wykonały portrety swoich dziadków z okazji ich święta.

      

     14.01.

     W bibliotece szkolnej odbył się przeniesiony z grudnia konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Karola Dickensa "Opowieść Wigilijna". Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych.
     W konkursie udział wzięło15 uczniów.

      

     17.01.

     Rada Rodziców zakupiła do świetlicy materiały plastyczne.

      

     Otrzymaliśmy podziękowanie za udział szkoły w czwartej lekcji “ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ” w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ”Dzieci uczą rodziców”.

      

     W klasie 2a odbyła się kolejna prezentacja zawodu, w ramach innowacji pedagogicznej: "Zawodowy zawrót głowy".  Tym razem był to zawód żołnierza.

      

     18.01.

     Biblioteka szkolna przypomniała o DNIU KUBUSIA PUCHATKA, który przypada 18 stycznia, w rocznicę urodzin autora. W tym roku była to już 140 rocznica urodzin.

      

     21.01.

     Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w spotkaniu on-line “Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie, w ramach projektu pn. “Czy wiesz, że możesz mówić nie...”.

      

     Klasa 3b wykonała laurki z okazji DNIA BABCI I DZIADKA dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

      

     Jubileuszowy 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawitał również do naszej szkoły. W akcji zebrano 1095,72 zł.

      

     24.01.

     Rozpoczęliśmy ferie zimowe.

      

      

     GRUDZIEŃ 2021

     01.12.

     W klasie 2a gościł farmaceuta- rodzic jednego z uczniów, który opowiedział dzieciom o swojej pracy.

      

     02.12.

     Odbył się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty (1-2.12.21r).

      

     Uczniowie klasy 3b wykonywali świąteczne ozdoby na szkolny kiermasz świąteczny.

     03.12.

     Na szkolnym facebooku w Międzynarodowym dniu osób z niepełnosprawnościami, pojawiły się podstawowe informacje dotyczące osób z niepełnosprawnościami.

     05.12.

     Otrzymaliśmy informację, że Mikołaj, uczeń klasy 3b, został wyróżniony w konkursie plastycznym pt. Wolność w bieli i czerwieni”.

     06.12.

     Uczniowie naszej szkoły: Hubert z kl.7a i Mikołaj z kl.7b zostali zaproszeni na testy kontrolne piłki nożnej i wyróżnieni przez klub- Polonię Warszawa. Od lipca 2022r. zaproponowano im grę w klubie. Uczniowie gościli też na testach orgaznizowanych przez Jagiellonię Białystok, gdzie również ich wyróżniono.
      

     Duzi i mali uczniowie naszej szkoły świętowali Mikołajki.

      

     Uczennica naszej szkoły, Aurelia znalazła się w finale XXIII Przeglądu Wokalnego solistów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin powiatu giżyckiego i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

      

     07.12.

     W ramach udziału w projekcie z Ekologią na Ty, uczniowie klasy 3b wspólnie przygotowali KODEKS MŁODEGO EKOLOGA.

     08.12.

     W Szkolnym turnieju ZBIJAKA klas pierwszych, I miejsce zajęła klasa Ib, a drugie klasa Ia.

      

     Za udział w kampanii społecznej pt. “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” nasza szkoła otrzymała certyfikat szkoły przyjaznej osobom niewidomym na rok szkolny 2021/22.

      

     Uczniowie klasy 1b przystąpili do akcji charytatywnej "Świąteczne Anioły" i wykonali kartki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

      

     Uczniowie klasy 2b zapoznali się z zawodem mechanika, dzięki uprzejmości rodzica uczennicy tej klasy.

      

     09.12.

     Uczniowie kl.2a uczestniczyli w warsztatach piernikowych.

      

     Z okazji Mikołajek klasa 1b uczestniczyła w warsztatach lepienia z gliny, w Pracowni Ceramicznej "Ogniem Malowana".

      

     Uczniowie klasy 3 b wzięli udział w akcji: KARTKA DLA ŻOŁNIERZA "OD SERCA- DO SERCA", polegającej na wykonaniu kartek z życzeniami dla żołnierzy.

      

     10.12.

     Żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, Wojskowej Straży Pożarnej, przeprowadzili dla dzieci naszej szkoły zajęcia profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      

     11.12.

     Uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w warsztatach świątecznych: malowanie kubków na Twierdzy Boyen.

     12.12.

     Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach świątecznych na Twierdzy Boyen w Chacie Świętego Mikołaja- malowali świąteczne figurki z gipsu.

     14.12.

     Odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny.

      

     Gościliśmy w szkole ekspertkę zewnętrzną, która zrealizowała w klasach: 6a, 7b, 8a, 8b zajęcia profilaktyczne na temat depresji pt. Niewidzialne rany.

      

     W ramach kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez MEiN z myślą o pierwszoklasistach stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania, uczniowie klasy
     Ia i Ib odwiedzili bibliotekę szkolną.

     15.12.

     Dziewczynki z klasy II b wykonały na zajęciach rozwijających uzdolnienia plastyczno-techniczne piękne upominki świąteczne dla całej klasy.

      

     Odbył się SZKOLNY TURNIEJ ZBIJAKA klas drugich i trzecich. Z klas drugich: I miejsce zajęła klasa 2a, II miejsce klasa 2b; natomiast z klas trzecich: I miejsce zajęła klasa 3 a, II miejsce klasa 3b.

      

     Uczniowie klasy 4a, razem z p. kucharzem uczyli się wypiekać pierniki.

      

     16.12.

     Uczniowie klasy 8b świętowali Wigilię klasową.

     17.12.

     Uczniowie klasy Vb przygotowali prezentację “Na Olimpie”- przedstawienie wybranej postaci mitologicznej.

     Uczniowie klasy 6a świętowali Wigilię klasową.

     Uczniowie klasy 2a goszcząc urzędnika, poznali na czym polega ten zawód.

     Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie kl.6a i 8a przyłączyli się do akcji “Świąteczne Anioły”, wykonujac kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Giżycku.

      

     21.12.

     Odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego pt. „Zimowe krajobrazy”. Wyłoniono zwycięzców.

     22.12.

     W naszej szkole odbyło się „Dwójkowe kolędowanie”. Soliści i małe zespoły wokalne zmierzyły się na parkiecie sali gimnastycznej w dziedzinie śpiewu kolęd oraz pastorałek. Jurry przyznało miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VIII.

     Ostatni dzień w szkole uczniowie kl.3b spędzili dekorując pierniki, śpiewajac kolędy i obdarowując się prezentami.

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcjach: “Razem na święta”, “Szlachetna Paczka” i “Świąteczne Anioły”

     Uczniowie klasy 6a przyłączyli się do zbiórki darów dla Stowarzyszenia Brat Kot.

      

      

     LISTOPAD 2021

      

     02.11.

     Uczniowie klasy IIa wzięli udział w projekcie "Filtrujemy dla Bałtyku". Odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego pt. „Jesienny stworek”, w którym wzięli udział uczniowie z klas I - III.

      

     05.11.

     W naszej szkole odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Klasa 3b przebrała się za postacie z bajek. Najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki wykonali prace plastyczne - kolorowanki swoich ulubionych bohaterów z bajek.

      

     06.11.

     Członkowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się na cmentarz, by uporządkować zaniedbane groby i uczcić pamięć przodków.

      

     08.11.

     Klasa 1b wybrała się w ramach innowacji pedagogicznej "Zawodowy zawrót główy" do 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie zapoznała się z zawodem żołnierza.

      

     09.11.

     Dzieci z naszej szkoły obchodziły Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia, realizując go w ramach programu Śniadanie Daje Moc.

     Odbyły się zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas: 1a i 1b pt. "Mały Alchemik"

     W klasie 3b i 2a odbyła się kolejna lekcja w ramach ogólnopolskiej akcji "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"
     pt. "Magiczny las".

      

     10.11.

     Odbył się apel z okazji Narodowego święta Niepodległości. Szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu".

     Klasa III b wzięła udział w warsztatach na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

      

     13.11.

     Uczniowie z klasy 3a i 2b wzięli udział w wycieczce do Olsztyna,podczas której zwiedzili Planetarium i obejrzeli seans o Układzie Słonecznym.

      

     15.11.

     Zostały ogłoszone wyniki KONKURSU WOKALNEGO "NIEPODLEGŁA NIEPOKORNA", zorganizowanego przez Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, w którym udział wzięła uczennica kl.1a i wyśpiewała II miejsce piosenką „Jest takie miejsce”.

      

     19.11.

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział, w zorganizowanym przez GOKiR w Wilkasach, XXII Powiatowym Turnieju Pięknego Czytania.

      

     20.11.

     Uczennica kl.1a otrzymała wyróżnienie w XI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Żołnierskiej "Gdy piosenka szła do wojska".

      

     22.11.

     W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych.

      

     24.11.

     Uczennica klasy 4a zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Konkursie Piosenki Polskiej o Muzyczny Laur Białej Piskiej oraz dostała się do Finału ,,Śpiewadło" organizowane przez GCK Giżycko.  

      

     26.11.

     W szkole odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia.

      

     Dwie uczennice: z kl. 4a i z kl. 1a wzięły udział w XV Festiwalu Piosenki Polskiej o Złotą nutę Pisza.

      

     27.11.

     Uczennica klasy 1a wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

     Uczennica klasy 4a uczestniczyła w Festiwalu Młodych Wykonawców w Kętrzynie.
     Uczeń klasy 7a wytańczył w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzystkiego .

      

     29.11.

     W szkole odbyła się akcja "Dzień dobry".

     Ruszyła akcja "Góra Grosza".

      

     30.11.

     W niektórych klasach odbyły się zabawy andrzejkowe.

       

      

     PAŹDZIERNIK 2021

     01.10.

     Odbyły się zajęcia dzieci z klas: 1a i 1b z panią policjantką, na temat bezpiecznej drogi do szkoły.
      

     Kolejny raz w naszej szkole został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. W czasie przerw międzylekcyjnych sprawdzana była znajomość tabliczki mnożenia nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli.

     W klasach 4-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia.

      

     04.10

     Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach z robotyki w Ełku. Dzieci stworzyli swoje roboty, którym nadali oryginalne nazwy.

     Reprezantacja szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2021. Trzy wygrane mecze z Węgorzewem, Oleckiem i Miłkami pozwoliły na zajecie I miejsca i awans do półfinałów województwa. 

     06.10.

     Reprezentanci naszej szkoły: Hanna Chojnowska, Sebastian Dereszkiewicz, Szymon Golonko uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Ortograficznym Gżegżółka”, organizowanym przez GOK i R w Wilkasach. Indywidualnie Szymon zajął II miejsce, natomiast zespół Szkoły Podstawowej nr 2 zajął III miejsce.

     07.10

     Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku. Dzieci dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, utrwaliły wiedzę na temat dbania o higienę oraz dowiedziały się, w jaki sposób powinny nosić plecak, aby zadbać o swój kręgosłup.

     Uczniowie klasy 6a zwiedzili Twierdzę Boyen i poznali historię tego XIX-wiecznego zabytku.

     Nasza drużyna -SP.2- zajęła 4 miejsce w półfinałowym turnieju Moje Boisko Orlik 2021 i nie weszła do finału.

     08.10

     Uczniowie klasy 8a wzięli udział w obchodach święta 112 Batalionu Remontowego w Giżycku.

     Uczniowie kl. 3a odbyli spotkanie z p. pielęgniarką. Dowiedzieli się o prawidłowych nawykach żywieniowych, higienie i aktywności fizycznej.

     11.10.

     Dzieci z klasy 1a i 1b na zajęciach dodatkowych, rozwijających uzdolnienia z Małego Al- chemika zgłębiały swoją wiedzę na temat doświadczeń.

     Uczniowie klasy 2a, 3b wzięły udział w akcji "Dzieci uczą rodziców",która obejmuje tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury oraz historii.  

     Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”. Uczniowie klas I-III  uczestniczyli w warsztatach, w czasie których zapoznali się z tematyką funkcjonowania osób niewidomych i niedowidzących.

     12.10.

     Uczniowie klasy 3b wybrali się do Mobilnej strefy nauki Planety Energii i Fundacji ORLEN, która zawitała do naszego miasta.

      

     13.10.

     W związku ze Świętem Naszej Szkoły, wszystkie klasy uczestniczyły w apelu, przygotowanym przez wybranych uczniów z kl. 4a, 7b oraz uczennicę z kl.1a.

      

     14.10.

     Odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

     W tym roku nagroda burmistrza z okazji DEN, trafiła w ręce p. Marioli Szerenos.

      

     20.10

     Do klas 8b i 8a na lekcję wos-u została zaproszona p. Rzecznik Praw Konsumenta. Uczniowie poznali prawa konsumenta.

     22.10.

     Odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

      

     W naszej bibliotece gościliśmy p. bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne
     dla klasy II b.

      

     Dzieci z klas 1a i b wzięły udział w projekcie- Zawodowy zawrót głowy.  

      

     Uczniowie z klasy 1b obejrzeli spektakl pt. "Podróże Pana Kleksa", w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku.

      

     W naszej szkole odbył się tydzień kaligrafii (18- 22 października). Na lekcjach języka polskiego w klasach 4b, 5b, 7a, 8a, 8b uczniowie różnymi stylami i z pomocą różnych materiałów piśmienniczych przepisywali fragmenty tekstów. Uczniowie kl.6a specjalnymi mazakami tworzyli swoje podpisy na szybie pracowni technicznej. Uczniowie klas 5a i 5b pisali różnymi narzędziami na papierze. Klasy 4a i 4b tworzyły piękne napisy kredą na boisku. Odbył się też konkurs, w którym wzięło udział 12 osób z klas 5-8. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nagrodzone zostały trzy osoby: I miejsce przyznano Hannie Poznańskiej z 8a, II- Zuzannie Pytel(7a) i III- Annie Sacharczuk (7a).

      

     25.10

     Nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem akcji była popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

      

     W Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej uczniowie klasy 2a, uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach z elementami biblioterapii pod nazwą: POGOTOWIE LITERACKIE.

      

     27.10

     Uczniowie klasy 8b na lekcji wos-u spotkali się z historykiem p. Janem Sektą, który opowiedział im o ciekawych faktach z życia Wojciecha Ketrzynskiego, Jana Bułhaka oraz dawnych mieszkańcach Giżycka.

      

     29.10.

     Uczniowie klasy IIa wzięli udział w projekcie "Filtrujemy dla Bałtyku". Była to cenna lekcja o naszym morzu i jego mieszkańcach, którzy od lat mierzą się z problemem zanieczyszczeń.  

      

     WRZESIEŃ 2021

     01.09
     Uroczyście rozpoczęliśmy Rok szkolny 2021/2022.
     03.09
     Jako szkoła wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji narodowego czytania. W tym roku czytaliśmy
     „Moralność Pani Dulskiej”.

     14.09
     W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac, w których
     kropka zajmowała najważniejsze miejsce.

     15.09
     W ramach integracji, klasy 8a i 8b pojechały na biwak.
     W tym roku uczniowie, mogą korzystać ze specjalitycznej sali, znajdującej się w naszej szkole. Jest to
     Sala Integracji Sensorycznej, która została wyposażona w odpowiednie, certyfikowane sprzęty i
     pomoce.

     18.09
     Dzięki Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich uczniowie klasy IIa rozpoczęli realizację
     projektu: EkoProgramowanie z Minecraftem. Dzięki projektowi, dzieci poznają podstawy
     programowania jak i ekologii.

     20.09
     Obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu, który rozpoczęły zajęcia na basenie. Odbyły się też zajęcia
     na lodowisku, rywalizacja o tytuł Mistrza żonglerki. Rzucanka Siatkarska, tenis stołowy, a także
     ćwiczenia z wykorzystaniem gumowych piłek oraz z gumami MINIBAND.

     28.09
     Klasa 1a obchodziła dzień pustej klasy. Dzieci spędziły go za murami naszej szkoły. Uczniowie
     wybrali się do parku, gdzie szukali oznak jesieni, zbierali kolorowe liście i tworzyli magiczne obrazy i
     kompozycje.

     30.09
     Uczniowie i ci mali, i ci starsi, świętowali Dzień Chłopaka.
     W naszej szkole, odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.